„Navracíme se k tradici a to divadlu, které tančí, hraje a zpívá,“ uvedl režisér Petr Hruška, který se pustil s příbramským souborem do nastudování opery Figaro.

Příběh plný lásky, důvtipu, ale i zrady je inspirován díly W. A. Mozarta, L. da Ponteho a P. A. Beaumarchaise, kde záletného hraběte potrestá i napraví láska, důvtip a šarm nejen vlastní manželky, ale také mazaného sluhy Figara a jeho vtipné a energické milé Zuzanky.

"Přestože pro činoherní herce není operní zpěv snadným úkolem, s úctou i nadhledem vzdávají hold klasikovi francouzské komedie, ale také geniální hudbě W. A. Mozarta. Na tom všem se podílel i Zdeněk Dočekal, který s herci vše pečlivě nastudoval. Při představení si diváci budou moci užít i živou kapelu," dodala Dana Hassmannová z příbramského divadla. 

Kostýmy i scéna jsou naprostou třešničkou na dortu. Tohoto úkolu se ujal Miroslav Král, který dokonale zvládl využít každé místečko Malé scény a podtrhl tak atmosféru celého představení. Divadelní švadlenky odvedly neskutečnou práci a tak se na jevišti odehraje v podstatě menší módní přehlídka jak z 18. století.

Návštěvníci se mohou těšit na Martina Holzknechta, Petra Floriána, Lucii Valenovou, Elišku Nejedlou, Kryštofa Grygara, Kateřinu Fixovou, Jaroslava Someše, Roberta Tylečke, Lukáše Typlta, Annu Fixovou a na hosta Andreu Tomsovou. Tito všichni herci už pár měsíců pilují každičký detail a ladí hlasivky. 

Představení bude uváděno také na venkovních scénách.