close Iveta Odvárková info Zdroj: Deník / Miroslav Jilemnický zoom_in Iveta Odvárková
Nymburk, recepční

Letos jsem poprvé měla jet na chatu s kamarády, ale pronajímatel to zrušil. Takže budeme improvizovat. Pravděpodobně budeme doma nebo u kamarádů, nic velkého. Vidim to na komorní oslavu u videoher a filmů ve čtyřech lidech. A mam radost, že nebude ohňostroj.

close Jiří Kaprálek info Zdroj: Deník / Zdeněk Kellner zoom_in Jiří Kaprálek
Bukovany, státní zaměstnanec

Máme čtyři děti a už dlouhá léta jsme na Silvestra nikdy v hospodě nebyli. Tak nás ani nemrzí, že to letos nevyjde kvůli koronaviru. Běžně slavíme příchod nového roku na dvoře našeho stavení, kde si připijeme a popřejeme hodně štěstí a zdraví. Jsme vlastně venku, ale na svém, mimo veřejné prostranství, takže neporušujeme zákaz vycházení a opatření, která nám vláda stanovila. Petardy ani rachejtle nepouštíme, nemám to rád, protože máme kromě čtyř dětí také tři psy a dvě kočky.

close Renata Drahovzalová info Zdroj: Deník / Michal Bílek zoom_in Renata Drahovzalová
Kolín, pracovnice Domu dětí a mládeže

Silvestr budeme trávit doma s pejskem, aby se nebál petard. Bydlíme na sídlišti, oželíme oslavy, pejsek je naše láska. Je ještě štěňátko, i když na to nevypadá, je vlastně skoro ještě psí miminko. Je to dobrman, něco přes rok starý.

close Kristýna Žáková info Zdroj: Kristýna Žáková zoom_in Kristýna Žáková
Jizerní Vtelno, studentka VŠ

Oslava Silvestra bude letos velký problém. Protože vůbec ještě nevím co a jak vzhledem k současné situaci. Takže uvidíme, jak se vyvine epidemická situace a co řekne naše vláda. Ráda bych ale slavila s přítelem a pár kamarády v komornějším duchu. Byli bychom maximálně čtyři. Nic velkého. Měli bychom být maximálně čtyři a určitě nebudeme riskovat porušováním nařízení.

close Jitka Krňanská, fotografka. info Zdroj: Deník / Kateřina Nič Husárová zoom_in Jitka Krňanská
Slaný, fotografka

Slavit Silvestra a budeme tradičně doma. Nadělám chlebíčky, otevřeme si láhev vína a na půlnoc sekt. Budeme asi koukat na televizi. Když se nám to nebude zamlouvat, pustíme se s přítelem horor, to máme moc rádi a nebo nějakou lehkou erotiku. Podle nálady. V půlnoci si půjdeme připít se sousedy. Na Nový rok bychom se rádi alespoň zpovzdálí podívali na ohňostroj, který budou pořádat ve Smečně. Zůstaneme sedět v autě, abychom neporušili nějaké nařízení.

close Larisa Šejnová. info Zdroj: Deník / Josef Rod zoom_in Larisa Šejnová
asistentka pedagoga, Hořesedly

Silvestra oslavíme doma u televize. Covid mám za sebou a nejsem z něj nějak vystresovaná, ale vzhledem k tomu, že se nesmí mezi sebou lidé scházet, zapaříme si sami.

close Herečka Denisa Pfauserová info Zdroj: Deník / Pavel Kopecký zoom_in Denisa Pfauserová
herečka Divadlo Na Jezerce, Praha

Hrozně se mi líbí scéna z filmu Sex ve městě, kdy Samantha tráví Silvestra jen se svým přítelem a skleničkou šampaňského. Mám ale ráda společnost, takže na tento scénář trávení Silvestra nikdy řada nepřišla. Tak třeba se mi to splní letos.

close Zpěvačka Marta Jandová. info Zdroj: DENÍK/Dimír Šťastný zoom_in Marta Jandová
zpěvačka, Praha

Silvestr oslavíme jako každý rok doma s našimi přáteli a budeme spolu hrát hry, protože máme Marušku a pejsky, takže bychom nechtěli nikam, kde budou petardy.

close Vít Šnajdr. info Zdroj: Deník / Hana Kratochvílová zoom_in Vít Šnajdr
Kutná Hora, místostarosta
Na to je jednoduchá odpověď: Doma s rodinou u dobrého jídla a pití.

close Lucie Vacková, Hýskov info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in Lucie Vacková
Hýskov, administrativní pracovnice
Myslím, že oslavit Silvestra doma není žádná katastrofa. Jeden rok se to dá jednoduše vydržet. Zároveň nerozumím tomu, že se někteří letos nedokážou uskromnit a dodržovat tak vládní nařízení.