Program akce GrandPrix Beroun začíná již v pátek 23. června příjezdem prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem.

Na startovní listině se objeví také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a vítěz minulého ročníku Martin Pek. Tomáš Vintr je i organizátorem akce.

Kromě profesionálního skateboardisty s mezinárodními úspěchy jste také organizátorem GrandPrix Beroun, jak dlouho se taková akce připravuje a kolik lidí je v organizačním týmu?
Na GrandPrix Beroun se reálně začíná pracovat hned následující týden po skončení předchozího ročníku. Ale hlavní přípravy začínají zhruba 5 měsíců před akcí.

A kolik na přípravách pracuje lidí?
Řekl bych, že kolem organizace se pohybuje kolem 150 až 200 lidí.

33. ročník Rally Příbram.
Na Rally Příbram město uvolní sto tisíc korun

Kolikátý ročník letos pořádáte a jak se vyvíjela historie závodu?
GrandPrix Beroun začala jako malá show při otevření našeho areálu. Během pár let se nám závod podařilo dotáhnout až do České televize a od roku 2015 jsme jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve střední Evropě s návštěvností 6000 diváků a pozvanými závodníky z více než 20-ti zemí světa.

Jak se vám podařilo přilákat do malého města jako je Beroun světovou elitu?
Díky tomu, že již 10 let závodím ve většině z těch největších skateboardových událostí po celém světě si troufnu říci, že drtivá většina profesionálních jezdců jsou moji velmi blízcí přátelé. Samozřejmě zmíním i to, že Beroun má ideální polohu, protože je pouhých 20km od mezinárodního letiště v Praze, kam létají spoje z doslova celého světa.

Na co se nejvíce těšíte z letošního GrandPrix Beroun?
Asi na novinky, které připravujeme, progres ve skateboardingu a s tím přicházející posouvání hranic možného a nemožného a také na neuvěřitelnou atmosféru při finále závodu. Po závodě přichází na řadu ještě hiphop hudební festival, na kterém vystoupí tři známí interpreti a kapely: Paulie Garand, DJ Wich a Troublegang.

Jaké jsou šance českých závodníků a komu dáváte největší naději?
Minulý rok se domácímu účastníkovi podařilo berounský závod vyhrát. Tím jezdcem je Martin Pek a troufám si říci, že čeští závodníci mají obrovskou šanci na medailové pozice i v letošním roce. Mým osobním tipem je Rišo Tury ze Slovenska, neboť jeho skateboardové dovednosti jsou vskutku na světové extra úrovni.

Příbramský půlmaraton 2017.
Příbramský půlmaraton má nový rekord, drží jej David Gerych

Kde jste se s celým týmem připravovali na závodní sezonu?
Od začátku roku jsme byli již na mnoha mezinárodních závodech a několika skateboardových cestách, kde jsme se mimo jiné připravovali právě na GrandPrix Beroun 2017. Věřím, že jsme přípravy nepodcenili a dali jsme tomu všechno, co jsme mohli.