Druhý český účastník Petr Pilát byl osmý a pátý. Světová elita freestyle motokrosu společně s českými jezdci se přesouvá do Prahy, kde v sobotu 24. října představí divákům na unikátní akci FMX Gladiator Games v O2 aréně.

„Alespoň jsem se coural po městě a prohlídl si ho," řekl o situaci Podmol, když mu do Číny nedorazily tašky s náhradnímu díly. To však českého freestyle motokrosaře nerozhodilo - nejprve vyhrál kvalifikaci, poté závod. A to s novým trikem California roll.

„Vylepšil jsem si ho ještě chytákem na sedadle - kolem něj mám uvázaný kus provazu, kterého se držím, když se otáčím kolem motorky. Myslím, že si tuhle vychytávku mohu nechat patentovat a ten náš sport to posune zase o kus dál," říká Podmol, který se v roce 2010 stal mistrem světa.

V letošním roce vyhrál v pátek svůj první závod. Na druhém místě byl Francouz David Rinaldo a třetím Němec Hannes Ackerman. To sobota tolik úspěšná nebyla. Podmol sice opět vyhrál v Číně kvalifikaci, ale u prvního finálového triku mu rupl při odrazu z rampy rám u motorky.

„Naštěstí jsem trik dokázal dotočit, ale nemohl jsem pokračovat v jízdě dál. Nicméně jsem rád, že jsem zdráv a díky technickému problému jsem se nevysekal a neválím se teď v čínské nemocnici," prohlásil Podmol.

Přišel o žlučník a potrhal si játra

Petr Pilát se po pátku dokázal zlepšit a vybojoval pátou příčku. V mistrovství světa se představil po několika měsících. Kvůli zranění z března v tréninku, při kterém přišel o žlučník a potrhal si játra, vynechal několik závodů. „Bylo skvělé potkat po dlouhé době zase kluky z mistrovství světa. V Číně jsem tolik neriskoval," tvrdil Pilát, který v letošním roce vybojoval titul mistra Evropy a stal se i domácím šampion.

Podmol s Pilátem se představí v sobotu 24. října v pražské O2 aréně na akci FMX Gladiator Games. Jedná se o nejstarší freestyle motokrosovou akci v Evropě a letos se pořádá již 15. ročník. Kromě nich se předvede Martin Koreň, Matěj Česák, ale také zahraniční hvězdy Nate Adams, Daniel Bodin, David Rinaldo, Davide Rossi a další.

„Tahle akce vlastně nastartovala freestyle motokros v Evropě. Zná ji každý, je to tradice, které se chce každý zúčastnit. FMX Gladiator Games mě vlastně přivedly k Freestyle motokrosu," dodal Podmol. Další závod MS se uskuteční v Brazílii 7. listopadu.