Náhradní zastávky cestující najdou téměř na druhém konci města, a to u zdi zámku. Důvodem je nutná rekonstrukce autobusového nádraží, která má skončit koncem letošního srpna.

S akcí jsou spojené i uzavírky silnic. Ta první začíná také v pondělí 4. června.  Na rozdíl od náhradních zastávek, které u zdi hořovického zámku zůstanou až do konce rekonstrukce, uzavírka krajské silnice, která vede kolem autobusového nádraží ve směru na Podluhy, potrvá zřejmě jenom jeden měsíc. „Objízdná trasa bude platit už od pondělního rána a povede místními komunikacemi po vyznačené trase," upřesnil zástupce odboru technického a dopravního Městského úřadu Hořovice.

Než na hořovické autobusové nádraží vjedou první stavební stroje, Hořovičtí si ověřili, zda jejich projekt neohrozí poslední události na kraji. „Na právním oddělení jsme se dozvěděli, že náš projekt ohrožený není. Bylo nám vysvětleno, že akce, na které jsou uzavřené smlouvy a které se netýkají přímo kraje, ale obcí a byly již schválené, tak ohroženy nejsou," uvedl starosta Hořovic Ondřej Vaculík.

Starosta Hořovic se navíc domnívá, že výhodou je také dobře zpracovaný projekt a žádost o dotaci. „Neměli jsme žádné pochybení. Také jsme prosadili, že se výběrové řízení na dodavatele stavby nekonalo takzvanou losovačkou, ale udělalo se naprosto regulérním způsobem. Nikdo, kdo se do soutěže přihlásil, nebyl žádným losováním vyřazený," vysvětlil starosta Hořovic. V příštích vydáních Berounského deníku najdou čtenáři další informace.