ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Všechny tři zmiňované krajské nemocnice nabízejí za shodnou cenu 2900 Kč takzvaný PCR test – tedy vysoce spolehlivý laboratorní rozbor vzorku v podobě stěru z nosohltanu, na jehož výsledek je třeba dva dny počkat. Kladenská nemocnice ještě nabízí za 250 korun takzvané rychlotesty, kdy se zkoumá kapka krve z bříška prstu a výsledek se zájemce dozví do 20 minut.

Zájemcům lze doporučit návštěvu webových stránek vybrané nemocnice, kde se seznámí mimo jiné s tím, jak si rezervovat konkrétní termín odběru. Což je podmínkou. Dělá se to buď pomocí formuláře na internetu, nebo – což je případ právě příbramské nemocnice – telefonicky (v tomto případě je třeba volat na číslo 725 403 919, přičemž na samoplátce se nyní v Příbrami vztahuje časový interval mezi osmou a desátou dopolední).

Odlišný je v jednotlivých nemocnicích i způsob platby. Přímo na místě se platí pouze v Kladně, a to výhradně kartou. V dalších dvou nemocnicích je třeba platit předem: v Mladé Boleslavi v pokladně nemocnice (ale možné tam jsou i platby na fakturu v případě firem, které chtějí nechat otestovat své zaměstnance), v Příbrami za platební místo určili vrátnici u vjezdu do areálu II-Zdaboř, což je poblíž odběrového místa. V tomto případě jsou zatím možné pouze úhrady v hotovosti – přičemž nemocnice zájemce žádá, aby si částku 2900 korun připravili přesně.

Poněkud odlišné jsou v jednotlivých nemocnicích také způsoby informování o výsledcích testu. Shodné však je, že pokud si někdo půjde vyzvednout obálku se svým jménem, bude požadováno předložení dokladu totožnosti.