Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křížem krážem Libereckým krajem, jak jinak než na kole

Liberecký kraj /SOUTĚŽ/ - Chcete strávit dovolenou aktivně a v sedle kola? V Libereckém kraji to nebude žádný problém. Je totiž doslova protkán sítí cyklotras o celkové délce až 2129 kilometrů.  Zaleží už jen na vás, do kterých koutů se vydáte. Navíc při svých cyklotoulkách můžete i vyhrát. Nevěříte?

22.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: www.liberecky-kraj.cz

Liberecký kraj pořádá společně s regionálními Deníky fotografickou soutěž na téma: „Cyklovýlety po Libereckém kraji“. Soutěž trvá do 28. března 2012. Deset šťastných výherců získá volnou vstupenku na veletrh For Bikes, který je zaměřen na cyklistiku a koná se ve dnech 30. března až 1. dubna 2012 v PVA Letňanech.

Kdo šlápne do pedálů a přijede do Máchova kraje či do Lužických hor, určitě nebude zklamán. Ze 740 kilometrů cyklotras si vybere opravdu každý a názvy jako Zámecká, Generálská, Slunečná či Cyklookruh přes tři státy budou jistě lákadlem. Díky nenáročným terénům, které vás zavedou k hradům nebo k hradním zříceninám, je oblast Podralska vhodná i pro rodinnou dovolenou.

Kdo touží po výletech za skalními výhledy, pohádkovými zámky, malebnou krajinou či regionálními produkty, určitě zamíří do oblasti, která se právem nazývá rájem - Českým rájem. Na 600 kilometrů cyklotras vás provede celým regionem

Zdatní cyklisté naopak uvítají horské trasy vedoucí přes vrcholky Krkonoš a Jizerských Již samotné názvy některých tras napovídají, že si i v této oblasti vybere opravdu každý  - Pašerácká, Pohodová, Zahřívací nebo Časovka. Záleží jen na vaší fyzické kondičce, na co si troufnete.

Na krásné výhledy na Krkonoše a Podkrkonoší a nenáročné dlouhé sjezdy do údolí láká další specialita Libereckého kraje - takzvané dlouhé sjezdy v Krkonoších. Cyklobusem a lanovkou se i s kolem vyvezete co nejvýše a potom se vydáte z kopce. Cyklobusy a turistické autobusy ale nejezdí pouze v této oblasti, můžete je využít i v Jizerských horách, Českém ráji nebo v Máchově kraji. Jejich jízdní řád si můžete přečíst na stránkách www.liberecky-kraj.cz

Máme pro vás i jednu cyklistickou novinku. V Libereckém kraji mohou cyklisté také vyrazit i na unikátní singltrekové stezky, které kopírují lesní pěšiny a jsou určeny pro rekreační i terénní cyklistiku. První oficiální singltrek je vybudován v okolí Nového města pod Smrkem a Lázní Libverda, nabízí trasu i pro náročnější cyklisty a zpřístupňuje dosud neobjevené části Jizerských hor a Frýdlantska. Okruh má délku 18 kilometrů, z toho 12 kilometrů je pravých singltrekových stezek a 6 kilometrů vede po stávajících lesních cestách.

Nově Liberecký kraj zprovoznil na svých stránkách www.liberecky-kraj.cz mapový portál, na kterém si každý cyklista může naplánovat výlety dle své chuti. Mapový portál pak navrhne vhodnou trasu, spočítá její délku, zobrazí celkové převýšení a vypíše podrobný itinerář, který si každý bude moci vytisknout a vzít s sebou do brašny. Co říkáte, není to dobrá pomůcka pro vaše výlety?

Více informací o možnostech cykloturistiky v Libereckém kraji najdete na stránkách www.liberecky-kraj.cz.

Pravidla a technická specifikace

Fotky se vkládají do http://www.liberecky-kraj.cz/cs/souteze/cyklovylety-po-libereckem-kraji.html.

Vložené fotografie si můžete prohlédnout http://www.liberecky-kraj.cz/cs/souteze/cyklovylety-po-libereckem-kraji-soutezni-fotografie.html.

Všechny soutěžní fotografie budou umístěny na webu: www.liberecky-kraj.cz.

Fotografie hodnotí zástupci portálů www.denik.cz a www.liberecky-kraj.cz.

 • Soutěž trvá od 1. března do 28. března 2012.
 • Jeden soutěžící může mít najednou nejvýše jednu fotografii.
 • Fotografie musí být soutěžícím nahrávány v nejvyšší možné kvalitě, maximálně však o velikosti do 5 MB, ve formátu JPG.
 • Fotografie musí být v kvalitě umožňující její reprodukci,
 • Vítězem se stává autor fotografie, která získá nejvyšší počet bodů
 • Provozovatel si vyhrazuje právo zrušit přístup na stránky www.liberecky-kraj.cz  všem hodnotitelům, kteří se při hodnocení chovají neeticky a proti duchu fair play.
 • Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo smazat fotografie, které porušují pravidla soutěže nebo neodpovídají soutěžnímu tématu, toto rozhodnutí přísluší pořadateli a není proti němu odvolání.
 • Fotografie budou zobrazovány v pořadí dle času zaslání.
 • Soutěžní fotografii lze kdykoli smazat
 • Fotografie vkládané do soutěže nelze v průběhu soutěže upravovat (měnit název, popis atd.)
 • Soutěžní fotografie jsou po dobu soutěže zobrazovány se jménem autora a doplňkovým textem (název fotografie). Nejsou u nich zobrazeny komentáře.
 • Soutěžní fotografie nesmí obsahovat rámeček.
 • U fotografie musí být řádně vypořádána autorská práva třetích osob
 • Pořadatel rozesílá ceny pouze v rámci České a Slovenské republiky.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo jakkoli změnit, upravit či zrušit soutěž bez udání důvodu a to po celou dobu jejího trvání, výhry v soutěži nejsou právně vymahatelné.
 • Zasláním snímků do soutěže souhlasíte s jejich zveřejněním na webu www.liberecky-kraj.cz

Prohlášení soutěžících

Zasláním fotografie současně poskytuje účastník pořadateli a organizátorovi souhlas s uveřejněním svého jména, příjmení a místa bydliště v souvislosti s prezentací této soutěže v médiích a reklamních materiálech pořadatele po dobu 1 roku od skončení soutěže.

Soutěžící svou účastí ve fotosoutěži vyjadřuje svůj souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů společnosti Liberecký kraj, jako pořadateli se sídlem U Jezu 642/2a, Liberec 461 80, IČ: 70891508 pro marketingové účely, tj. služeb včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., na dobu do odvolání souhlasu a organizátorovi soutěže společnosti VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., se sídlem Přátelství 986, 104 00 Praha 10 - Uhříněves, IČ: 61860981, za účelem vyhodnocení soutěže a předání výher. Pořadatel a organizátor shromažďují osobní údaje v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a v souladu s ostatními právními předpisy České republiky upravujícími nakládání s osobními údaji v informačních systémech. Účastník bere na vědomí, že má práva dle § 11 a § 21 zák. č. 101/2000 Sb., tj. zejména že poskytnutí údajů je dobrovolné, že svůj souhlas může kdykoliv písemně odvolat, že má právo na opravu údajů a jejich likvidaci.

Soutěžící svou účastí ve fotosoutěži vyjadřují souhlas s pravidly a podmínkami soutěže a zavazují se je dodržovat. Zasláním fotografie soutěžící prohlašuje, že je autorem zaslané fotografie, případně že má všechna práva fotografii užít a použitím fotografie Libereckým krajem nebudou poškozena práva třetích osob. Soutěžící účastí v soutěži uzavírá s Libereckým krajem licenční smlouvu v souladu s autorským zákonem a poskytuje Libereckému kraji jako nabyvateli nevýhradní oprávnění fotografie zaslané do fotosoutěže užít ke všem způsobům užití podle § 12 autorského zákona (dále jen „licence“). Licence se poskytuje bezúplatně. Licence se poskytuje jako neomezená, a to jak územně, časově, tak i množstevně. Nabyvatel je oprávněn licenci nevyužít. Tato licence nabývá platnosti a účinnosti dnem zaslání fotografie do soutěže.

Více o veletrhu najdete na stránkách www.forbikes.cz.

Autor: Redakce

22.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Ilustrační foto

Kam na fotbal: 1. FK Příbram přivítá Ústí nad Labem

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Příbram – Filmový dokument o pouti do Santiaga de Compostelo stál u zrodu nápadu Jindřicha Smítky jednou se na tuto pěší cestu vydat. Od myšlenky k činu mu to sice trvalo zhruba ještě deset let, ale nyní má svůj splněný sen za sebou a přemýšlí o dalších cestách. O pouti do Santiága nyní pořádá besedy. Ve středu se jedna konala v Příbrami a další se uskuteční v polovině listopadu v Lázu. 

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení