A teď, po jejím odsouhlasení ministerstvem životního prostředí nejsou na její stavbu peníze. V seznamu prioritních staveb Ředitelství silnici a dálnic ČR pro letošní rok úseky mezi Prahou a Meznem nefigurují.

Starosta Miličína Jiří Zíka už ani nedoufá, že se D3, jež by pobrala tranzitní provoz,  dožije. „Můj děda nesměl už v 50. letech na domě u hlavní silnice nic přistavovat, protože se měla rozšiřovat. To samé otec.   Zpracovávaly se a zakreslovaly další varianty, subvarianty. V okolí obce se nedají stavět rodinné domy,“ podotkl starosta Zíka.

„Kolem D3  se jen kecá, stále něco porovnává, živí se na tom projekční kanceláře a pochybní aktivisté. Rád bych se dočkal okamžiku, kdy lidé budou v klidu přecházet silnici,“ konstatoval starosta vesnice, která na silničním tahu sever –  jih tvoří ucpávku. Zejména při silném provozu a především při četných nehodách, protože neexistuje souběžná trasa pro objížďku.

„A nové přechody pro chodce nám povolit nechtějí,“ upřesnil situaci obyvatel představitel Miličína. Obec navíc dusí kamionová doprava, neboť odpočívadla u Nové Hospody jsou nefunkční a řidiči nákladních vozidel parkují v obci. „A bordel, který po sobě zanechají, uklízí na své náklady obec,“ připomněl Jiří Zíka.