Mezi desítkami druhů nechybí Morpho peleides s blankytně modrými křídly, stěhovavý monarcha nebo babočka s průsvitnými křídly. Součástí výstavy je i unikátní model nočního motýla Attacus atlas v nadživotní velikosti. Zájemci také mohou prostřednictvím kanálu YouTube botanické zahrady on-line sledovat proces líhnutí motýlů z kukly. Foyer skleníku Fata Morgana letos ozdobí výtvarné aranže a díla, která v rámci svých workshopů připravila Galerie hl. m. Prahy.

Studentské firmy na veletrhu v Galerii Harfa v dubnu 2022.
FOTO: Podnikaví studenti. V Harfě představili své projekty, mají lidové ceny

„Letošní výstava, která patří mezi naše nejúspěšnější akce, se uskuteční v tradičním jarním termínu a potrvá šest týdnů. V rámci ní se zaměříme na detaily motýlího těla a podíváme se na ně pěkně z blízka. Jako každý rok se mohou návštěvníci těšit na přehlídku několika desítek druhů motýlů z tropických oblastí,“ zve na výstavu ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy Bohumil Černý.

Patronkami výstavy Motýli, zaostřeno na detail se v letošním roce staly čtyři úspěšné ženy – herečka Klára Melíšková, zpěvačka Aneta Langerová, modelka Pavlína Němcová a snowboardistka Eva Samková.