Krajský úřad v pátek informoval, že z elefantů zajišťujících dopravní obslužnost středních Čech zůstává odstavených se závadou 28 – a již 43 je v provozu. Původně jich podle slov radního pro oblast veřejné dopravy Petra Boreckého (STAN) „odpadla“ bezmála polovina. Dopravce navíc v pátek zajistil motorovou jednotku Regionova jako pohotovostní zálohu připravenou vykrýt případné problémy.

Upravený rozpis vlaků s omezením provozu některých spojů by tak měl platit podle původního očekávání: v pátek skončit. Od soboty se už počítá s provozem podle pravidelných jízdních řádů. Pro víkendový provoz, kdy je intenzita dopravy nižší, by fungujících železničních vozidel měl být k dispozici dostatek.

Také v pracovním týdnu by pak vlaky měly už jezdit tak, jak jsou cestující běžně zvyklí. Od pondělka se počítá s nasazením dalších náhradních souprav tak, aby se podařilo zajistit všechny spoje v jízdním řádu. Úplně jako jindy to nicméně na dráze ještě vypadat nebude: tam, kde běžně jezdí jednotky CityElefant zdvojené, spřažené k sobě, prozatím pojede vlak kratší: pouze jeden elefant. Z trasy na lince S2 mezi Nymburkem a Kolínem, kde je zaznamenáván nižší zájem cestujících, budou dva tamní CityElefanty dočasně staženy, aby se mohly uplatnit na vytíženějších tratích; místo nich budou jezdit soupravy sehnané jako náhradní. Včetně motorové regionovy.