Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Optimistický termín zprovoznění dálnice D3 přes Benešovsko je za dvanáct let

Benešovsko /VIZUALIZACE/ - Zhuštěný provoz po hlavní silnici Mirošovice - Tábor budou muset motoristé a obyvatelé kolem ní přetrpět minimálně dvanáct let. Pokud se opakovaná příprava středočeského úseku dálnice D3 nezpozdí, předpokládá Ředitelství silnic a dálnic zahájení stavebních prací v roce 2024 a zprovoznění o čtyři roky později.

29.5.2016
SDÍLEJ:

Stav přípravy dálnice D3 a dopňkových staveb na silnici I/3 Mirošovice - Benešov.Foto: ŘSD

Do té doby musí investor získat posudek o vlivu stavby na životné prostředí podle pravidel Evropské unie.

„Dálnice D3 je v současné době nejrozestavěnější dálnicí v České republice, probíhá souběžná výstavba tří částí. Připravujeme další úseky této klíčové liniové stavby tak, aby co nejdříve propojila kontinuálně hlavní město s jihočeskou metropolí i republiku s Rakouskem," okomentoval generální ředitel ŘSD Jan Kroupa přípravu dálnice D3.

V současné době se odehrává projektová příprava ve stupni dokumentace pro územní rozhodnutí a inženýrská činnost. Žádost o územní rozhodnutí bude podaná za rok, začátkem května 2017.

Ředitelství silnic a dálnici jedná se všemi dotčenými obcemi, spolky pro ochranu přírody a se všemi složkami Integrovaného záchranného systému. Mezitím uskuteční doprovodné stavby na hlavní silnici Mirošovice - Benešov.

Uspořádání 2+1

Před vlastní stavbou dálnice D3 Ředitelství silnic a dálnic posílí čtyřmi stavbami kapacitu hlavní silnice I/3 Mirošovice - Benešov. Nejdříve ŘSD rozšíří dosud dvoupruhové úseky na uspořádání 2+1 tak, jak už provedlo mezi křižovatkou u Městečka a Vysokou Lhotou u Čerčan i od křižovatky u Čtyřkol do blízkosti čerpacích stanic u Pětihost.

Stavební povolení bylo vydané v únoru, nyní se odehrává výběrové řízení na zhotovitele stavby. V případě nepodání námitek proti jeho výsledku zahájení rozšiřování v červnu. Stavba potrvá osm měsíců. Investor také doplní křižovatku u Čtyřkol o druhou sjezdovou a nájezdovou větev komunikace Čtyřkoly - Pyšely.

Okružní křižovatka

K dalším stavbám, které mají pomoci zvýšit průjezdnost někdejší císařské silnice, bude okružní křižovatka Červené Vršky. Minulý měsíc Městský úřad Benešov vydal územní rozhodnutí, které nyní nabude právní moci a vzápětí budou zahájené projekční práce na dokumentaci ke stavebnímu povolení. Předpokládané datum zahájení stavby je přelom let 2018/2019, výstavba potrvá devět měsíců.

Okružní křižovatka je plánovaná dvoupruhová, což znamená, že vozidlo pokračující přímým směrem nebo doleva najíždí do levého pruhu blíže středu a projíždí vnitřní kružnicí. Vozidlo odbočující doprava využívá vnější samostatný jízdní pruh s napojením na další komunikaci.

Pro okružní křižovatku U Topolu bylo ukončené řízení vynětí ze zemědělského půdního fondu, v červnu bude obnovené řízení k územnímu rozhodnutí a jeho pravomocné vydání předpokládá ŘSD v září. Poprvé „kopnout" by se mělo v roce 2019.

Zapuštění komunikace

Silnice Praha - Tábor mezi uvedenými kruhovými objezdy bude u zámeckého parku, od přemostění Konopišťské ulice ke křižovatce U Topolu, zahloubená při uspořádání jízdních pruhů 2+1 pod současnou úroveň terénu. Tím zmizí křižovatka u hotelu Benica a vozidla směrem z města k sádkám Líšno a do Jarkovic překonají hlavní tah mimoúrovňově.

Zapuštění komunikace do terénu zároveň propojí západní část Benešova v okolí ulice Ke Stadionu s Konopišťským parkem. Pro stavbu byla v dubnu dopracovaná technicko ekonomická studie včetně bezpečnostního auditu, v květnu předložená žádost o schválení projektu centrální komisí ministerstva dopravy.

Od června zahájí investor přípravu dokumentů k podání žádosti o vyhodnocení vlivů na životní prostředí. Vydání stanoviska odboru životního prostředí krajského úřadu je očekávané v květnu příštího roku. Předpokládané zahájení stavebních prací při bezkonfliktním projednávání je rok 2019, výstavba potrvá 18 měsíců.

Čtěte také: Konečně dohoda: v Ostředku poteče voda bez posypové soli z dálnice D1

Autor: Ladislav Jerie

29.5.2016
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení