Otřesy začali okamžitě hlásit lidé z různých částí Písecka, Strakonicka i Táborska. Ale také z Příbramska a Dobříšska. „Myslela jsem, že nám padá střecha. Hrozná rána, jako výbuch. Třásl se obraz na zdi. Myslel jsem, že nám někdo naboural do auta," komentovali lidé prostřednictvím sociálních sítí.

Otřesy pocítili také lidé na Příbramsku. „Dobříšsko taky, myslela jsem, že po silnici jede válec," napsala uživatelka sociální stě. A přidávají se i lidé z Březnice, Jinců nebo Petrovice u Sedlčan.

Otřes pocítil například starosta Strakonic Břetislav Hrdlička. „Čekal jsem v kanceláři na manželku kvůli obědu. Najednou padla rána, trochu se zatřásla okna a zachvěla zem. Až jsem si řekl, že padá radnice," popsal svoje pocity.

Také lidé na Prachaticku popisují divný rachot, jako by se řítil svah.

Mapa, kde byly pozorovány účinky otřesů:

close Mapa, kde byly pozorovány účinky otřesů info Zdroj: Geofyzikální ústav AV ČR v.v.i. zoom_in Mapa, kde byly pozorovány účinky otřesů

Lidé potvrzují otřesy například v Písku, Milevsku, Miroticích, Semicích, Čimelicích, Blatné, Jetěticích, Oldřichově, Klukách, Zvíkovském Podhradí, Letech, Červené nad Vltavou, Kostelci nad Vltavou, Veselíčku, Kovářově, Branicích, Křenovicích, Zbelítově a dalších místech.

Mohlo by vás zajímat: V pátek vykročili vstříc maturitě studenti Integrované střední školy v Příbrami

Maturitní ples Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami | Video: Deník/Michal Bílek