"Policejním potápěčům se včera navečer podařilo pomocí sonaru nalézt v Orlické nádrži tělo," potvrdila v úterý policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Jak upřesnila, tělo pátrací tým objevil v lokalitě pod Žďákovským mostem, který byl označený jako pravděpodobné místo, kde by se mohla utonulá nacházet. "Podle místa, odkud skočila, jsme zaměřili prostor na hladině, tam umístili bójku a její okolí pak specialisté prohledávali pomocí sonaru schopného vyhledat objekty ve velkých hloubkách. Ten včera 42 metrů pod hladinou ukázal na objekt, který by mohl být hledaným tělem. Podezření pak fyzicky prověřili potápěči a potvrdilo se, že jde o hledanou ženu," popsala okamžik nálezu.

Pátrání po ženě, která se údajně pokusila o sebevraždu skokem ze Žďákovského mostu, může komplikovat provoz.
Ze Žďákovského mostu skočila žena, pátrají po ní zatím marně

Po ženě na hladině, pod ní i na březích přehrady pátrali policisté, hasiči a záchranáři od soboty, kdy je na událost upozornila posádka auta, která právě projížděla okolo a ženu viděla ze Žďákovského mostu skočit. Zapojili se potápěči, piloti dronů a právě i speciální sonar. Dílčím úspěchem byl nález tašky, podle které již o víkendu policisté znali totožnost hledané. Jak v úterý uvedla policejní mluvčí, žena nebyla z Jihočeského kraje. "Nebyla místní," řekla s tím, že bližší informace o totožnosti utonulé nebude policie zveřejňovat. "Policistům připadla smutná povinnost vyrozumět rodinu," doplnila.

Případ podle Kamily Čuřínové Ingrišové není případ nálezem těla uzavřen. Zabývají se jím dále kriminalisté. "Vše ale nasvědčuje tomu, že šlo o sebevraždu," doplnila mluvčí.

Ilustrační foto.
Pátrání po dvou zmizelých ženách na Písecku pokračuje. Zapojili se potápěči