Mezi 12. a 16. kilometrem se chystá kompletní výměna povrchu komunikace – a dojde i na navazující opravy odvodnění, výměny svodidel ocelových i betonových, opravy protihlukových stěn, mostů a také dopravního značení. Ve středu na to upozornila Iveta Štočková ze společnosti Eurovia CS, která bude práce provádět na objednávku Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Plánovány jsou do konce srpna, přičemž se dělí na čtyři etapy. V sobotu se začne s rozmisťováním značení, vlastní práce pak odstartují v pondělí. „Během první etapy – do konce června – bude doprava vedena v režimu 3+1+1 jízdní pruh. Doprava bude vedena v části dálnice směrem na Brno, kde budou tři pruhy a jeden protisměrný oddělený dočasným svodidlem – a v části dálnice na Prahu, kde bude probíhat oprava, pak bude další jízdní pruh na Prahu,“ upřesnila Štočková. Připomněla, že všechny řidiče firma žádá o dodržování stanovených rychlostí.

Další etapy pak přinesou změny dopravních opatření; uzavřená část se bude posouvat v závislosti na postupu prací. Novému uspořádání jízdních pruhů se řidiči budou muset přizpůsobovat na sklonku června, v polovině července a ještě na začátku srpna.