Do projektu se nyní zapojili i trenéři projektu Mattoni FreeRun, kteří pravidelně pořádají výběhy, při nichž uklízí odhozené odpadky. „Za každou takto označenou fotografii věnuje Mattoni symbolickou částku 3 koruny organizaci Trash Hero, jež pořádá pravidelné úklidy přírody v Česku i ve světě,“ dodala mluvčí Jana Balharová.

Pozor na komplikace na D5 a D6

Pokud vyrážíte o víkend na dovolenou či jen na výlet, pak počítejte s některými dopravními omezeními na hlavních silničních tazích. Na dálnici D5 mezi 12. a 13. kilometrem ve směru z Prahy na Rozvadov je zúžen provoz na dva jízdní pruhy z důvodu opravy mostu. S omezením tu počítejte až do prvního srpna. S dopravním omezením a hlavně i časovým zpožděním počítejte pokud vyrážíte směrem na Karlovy Vary po dálnici D6. Provoz z dálnice je u Nového Strašecí sveden po nově vystavené vedlejší komunikaci z důvodu výstavby nového úseku dálnice k Řevničovu. S komplikacemi pak počítejte i dále na pokračující silnici R6. U Krušovic a Řevničova se staví obchvaty obcí. 

Startuje nová soutěž pro hasiče - Recykloliga

Sbory dobrovolných hasičů se mohou hlásit do nově zřízené Recykloligy v rámci projektu Recyklujte s hasiči. Projekt před deseti lety vznikl na základě iniciativy kolektivního systému Elektrowin pro zpětný odběr elektrozařízení. Přihlásit se do soutěže, jejíž cílem je zorganizovat a uskutečnit co nejvíce svozů elektroodpadu, může kterýkoliv sbor dobrovolných hasičů. První kolo startuje v červenci a započítávají se do něj svozy organizované v období od 1. července do 30. září. „Každý registrovaný SDH, který během doby konání Recykloligy zorganizuje a uskuteční svoz elektroodpadu, bude zařazen do elektronického slosování o peněžité ceny. Na super vítěze čeká peněžitá odměna,“ píše se na stránkách Elektrowin.

V kraji chybí téměř sedmdesátka policistů

Podle některých ekonomů se na podzim projeví mnohem více dopady ekonomické krize způsobené „vypnutí“ ekonomiky v jarních měsících. I přesto se najdou instituce, kde dlouhodobě hledají nové uchazeče. Jednou z nich je i Policie České republiky. Ta ve Středočeském kraji podle svého oficiálního náborového webu postrádá téměř sedm desítek policistů, s hlavním městem Praha pak celkem devadesát. Por možné budoucí zájemce policisté na svém webu sdělují, že nábor nový kolegů a kolegyň se koná neustále, a to samozřejmě za dodržení veškerých bezpečnostních opatření v souvislosti se šířením nemoci Covid-19. Veškeré náborové informace jsou k dispozici ZDE.

Do konce roku skončí platnost téměř 80 tisícům průkazů

V letošním roce končí platnost více než 850 tisícům řidičských průkazů. Jen ve Středočeském kraji pak musí svůj průkaz nechat vyměnit téměř 76 tisíc majitelů řidičského oprávnění. Jak vyplývá ze statistik ministerstva dopravy, největší nápor lze očekávat v listopadu, kdy končí platnost 16 714 řidičským průkazům. Nejpočetnější skupinou vlastníci letos končí průkazy ve Středočeském kraji jsou podle dat ministerstva dopravy lidé ve věku od 41 do 50 let, naopak nejméně jich v kategorii třicet let a méně. Výměnu řidičského průkazu je možné provést zdarma na jakémkoliv úřadě s rozšířenou působností, a to již tři měsíce před skončením  platnosti dokladu.