Silvestr přinesl podle jejích slov do krajských statistik hasičů 38 událostí, což je lehce pod dlouhodobým denním průměrem. Prvním výjezdem posledního dne roku byl zásah hasičů z Čáslavi u nehody osobního auta, které nabouralo do plynové přípojky. „Hasiči na místě zamezili dalšímu úniku plynu a povolali také pracovníka plynárenské pohotovosti,“ konstatovala Fliegerová. I mezi dalšími zásahy figurovaly podle jejích slov dopravní nehody, ale i takzvané technické pomoci či záchrany lidí uvězněných ve výtazích nebo v uzavřených prostorách. „První událost, která mohla mít spojitost s oslavami příchodu roku 2021 a s používáním zábavní pyrotechniky, řešili hasiči v Mladé Boleslavi, kde došlo k zahoření plastového kontejneru,“ naznačila mluvčí silvestrovské souvislosti. S tím, že pak se tento typ zásahu opakoval během večera i noci nejčastěji: celkem sedmkrát.

Když se nejenom čtvrtek změnil v pátek, ale také se rok 2020 překulil do roku 2021, nezačal u hasičů šrumec jako obvykle. Naopak: po půlnoci přišel nebývalý klid. „Oproti loňskému roku, kdy hasiči ve středních Čechách vyrazili k prvnímu požáru už šest vteřin po půlnoci, na sebe letošní první událost tohoto typu nechala čekat relativně delší dobu. Byl jím až krátce před půl jednou požár túje, který hasiči rychle zlikvidovali vysokotlakým vodním proudem,“ odkázala Fliegerová na událost v Kolíně, jež se pojí se škodou vyčíslenou na tisíc korun. „Příčinou vzniku požáru bylo vznícení od zábavní pyrotechniky,“ doplnila.

close Letošní silvestrovské oslavy se tak celkově řadí k nejklidnějším za poslední roky. info Zdroj: HZS Středočeského kraje zoom_in

Nakonec do šesté ranní hasiči na Nový rok vyjeli v rámci kraje celkem jedenáctkrát – přičemž v šesti případech se jednalo o menší požáry, u nichž je celková škoda vyčíslena na 11 tisíc korun. Ano, za všech šest dohromady. Opět nejčastěji hořely popelnice nebo kontejnery zapálené pyrotechnikou.