Na webu uklidmesvet.cz jsou akce ohlašovány s předstihem – a tamtéž si je do 1. března také možné vyžádat materiální podporu: balíčky obsahující pytle na odpad a rukavice pro účastníky.

„Je důležité, aby dobrovolníci své přihlášky odeslali včas,“ připomněla koordinátorka kampaně Veronika Andrlová. „Balíčky se tak stihnou připravit a odeslat před hlavním termínem úklidů, “ vysvětlila. Připouští nicméně, že místní akce lze v rámci kampaně uspořádat kdykoli během roku – a pokud je někdo chystá před 23. březnem, může se na případné podpoře domluvit individuálně. S tím, že koncem srpna se počítá s dalším rozesíláním materiálu pro podporu podzimních úklidů.

Speciálně Andrlová upozorňuje na již tradiční velký úklid čekající břehy přehrady na Orlíku. Zde akci nazvanou Ukliďme Orlík 2022 ve spolupráci s ochranáři a Povodím Vltavy připravil Český rybářský svaz – a úklidy se budou konat od 14. března do 3. dubna. V té době budou ve spolupráci s obcemi připraveny pro dobrovolníky výdejní místa pytlů na odpad. Ty mají účastníci po naplnění připravit k odvozu tím, že je zanechají na dobře viditelných místech nad břehovou linií.

Tradici má také úklidová kampaň Ukliďme Česko, jejíž hlavní termín je letos stanoven na sobotu 2. dubna. I v tomto případě však platí, že místní organizátoři mohou sezvat dobrovolníky v libovolném termínu, který jim vyhovuje. Také v rámci této kampaně se akce registrují na webu uklidmecesko.cz a jeho prostřednictvím si lze vyžádat zaslání balíčku s úklidovými pomůckami; tentokrát je konečným termínem 15. březen. Obě kampaně v minulosti, v letech 2017–2020, spojily síly a konaly se společně. Od loňska pokračují opět samostatně.