1/9

Kolik se platí za polibek v Poděbradech? 

To, že se páry líbají na jaře pod rozkvetlou třešní, je vcelku běžná záležitost. V Poděbradech na adventních trzích na kolonádě však polibkůchtivým vyhradili speciální místo i v době předvánoční, a to pod jmelím, na nějž pověsili návodnou cedulku.

Vánoční políbení totiž není na tomto místě jen tak. A už vůbec ne zadarmo. Nejprve se z cedule dozvíme, že celá věc je vlastně „směrnice EU 911–158.“ Čísla připomínající tísňovou linku policie v různých částech světa jsou jistě zcela náhodná.

close Cedule na adventních trzích na poděbradské kolonádě. info Zdroj: Deník/Miroslav S. Jilemnický zoom_in Cedule na adventních trzích na poděbradské kolonádě.

Poté je jasně popsáno, jak se na místě chovat, aby nevznikl problém. Vše je definováno v pěti bodech. Nejprve je nutné partnera či partnerku instalovat do středu vyznačeného prostoru. Poté je nutné uhradit poplatek podle ceníku, ke kterému se ještě dostaneme. Poslední tři body určují samotný akt, mimo jiné se zde píše: „Partnerku(a) obejměte a polibte způsobem nevyvolávajícím veřejné pohoršení“ a „Opusťte vyhrazený prostor“.

No a jaký je ceník? Páry s platným oddacím listem na místě zaplatí 10 korun. Páry bez oddacího listu dvojnásobek, tedy 20 korun. Mladiství do 18 let to mají za 8 korun, studenti a důchodci za polovic. Genderově neujasnění a vojáci platí stejně jako studenti.

Ovšem pozor! „Slevy nelze kumulovat. Genderově neujasněný studující voják v důchodovém věku platí jako důchodce či student,“ upozorňuje důrazně cedule nad místem pro vánoční políbení.

arrow_left Předchozí
1/9
Další arrow_right