K typicky vánočním požárům vyjeli hasiči kolem páteční 18. hodiny hned na třech místech – do Lhoty v okrese Praha-západ, do Klecan v okrese Praha-východ a do Divišova na Benešovsku. Ve všech třech případech chytl od prskavky vánoční stromek.

V Divišově se majitelé domu zachovali duchapřítomně, když hořící stromek polili vodou, hasiči tak po svém příjezdu k události místo zkontrolovali, dohasili a přirozeně odvětrali. I přes rychlý zásah obyvatelů domu došlo k poškození vybavení a škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

V sobotu 25. prosince vyjeli mělničtí profesionální hasiči k požáru kuchyňské linky v domě. „Nejprve začal hořet hrnec s olejem a následně se požár rozšířil na kuchyňskou linku. Škoda tam byla předběžně vyčíslena na sto tisíc korun,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Vzhledem k tomu, že Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu kvůli náledí a sněžení, očekávali hasiči také zvýšený počet dopravních nehod. Celkem hasiči vyjeli za uplynulé sváteční dny k devatenácti dopravním nehodám. Nejvíce právě v sobotu 25. prosince po dobu platnosti výstrahy.

„K nejzávažnější dopravní nehodě vyjeli profesionální hasiči z Českého Brodu a Kolína nedaleko obce Třebovle na Kolínsku. Tam se střetlo osobní auto s chodcem,“ popsal Sýkora s tím, že chodec bohužel zemřel. V ostatních případech šlo převážně o lehčí typy dopravních nehod, například sjetí vozidla mimo komunikaci.