O typické setkání se však nejednalo. V rámci opatření proti šíření koronaviru platí v porodnici zákaz návštěv – a když je někdo hejtmanka, neznamená to, že by měl výjimku. S paní Nikolou a slečnou Emičkou se tak Pecková mohla vidět jen přes sklo – a přinesené dárky jim musela poslat prostřednictvím lékaře. I tak to bylo moc pěkné ráno, zhodnotila Pecková. S tím, že na tyhle chvíle určitě nezapomene – stejně jako si pamatuje na své první „starostenské miminko“.

„Jako starostka jsem přivítala už stovky mnichovických miminek. Těší mě, když vidím, jak rostou,“ poslala Pecková z Kolína pozdrav i do svého bydliště. Nezapomněla však ani na hlavní cíl své návštěvy v Kolíně. „Gratulace holkám a tatínkovi Jirkovi,“ konstatovala.

„Emička je zatím úžasně hodné miminko, které ukázkově spinká a baští,“ svěřila hejtmanka facebookovému profilu, co se v Kolíně také dozvěděla. „Hlavně ať jsou holky zdravé a rychle doma u tatínka. Mějte se všichni tři rádi,“ připojila přání na facebooku. Tam také uživatelka Nikča Tvrdíková téměř vzápětí reagovala: „Mockrát děkujeme za dárečky pro Emičku a moc milou návštěvu alespoň takhle přes sklo.“ Její slova nezůstala bez hejtmančiny odpovědi. „Bylo mi velkým potěšením.“