Výsledky organizátoři vyhlásili ve středu v rámci IT konference konané na pražském magistrátu. Dvoukolová soutěž začala posuzováním webů hodnotiteli, které nominovaly samotné školy, následně se na třicítku finalistů zaměřili porotci.

Součástí soutěže bylo i on-line hlasování veřejnosti. To přineslo čelákovické škole další úspěch v podobě zvláštního ocenění. A může se stát i příkladem pro ostatní. Třeba hned na titulní stránce webu sympatické chatovací okénko s upozorněním: „Dobrý den, jsme on-line. Rádi vám odpovíme na vaše dotazy.“ To na školních webech běžně nebývá. A třeba i nabídka informací může být inspirující – stejně jako grafická podoba.

Odborný garant soutěže sCOOLweb Miroslav Hřebecký připomněl, že jedním z hlavních témat letošního ročníku soutěže byla ochrana osobních údajů v rámci nového nařízení GDPR. To mnohým školám přineslo nejistotu mimo jiné právě v souvislosti s informacemi, které zveřejňují na svých webových stránkách. „Chceme to školám ulehčit – a skrze posouzení webu jim v praxi ukázat, na co a jakým způsobem myslet při správném zabezpečení a správě osobních údajů v kyberprostoru,“ připomněl Hřebecký, jaký praktický dopad má účast v soutěži.