Lidé, kteří jsou kvůli koronaviru v izolaci nebo karanténě, měli možnost přijet hlasovat na drive-in stanoviště, připravená pro hlasování přímo z vozidla. Ty, kteří této možnosti vyžili, však často bylo možné spočítat doslova na prstech. Hlavní činností zvláštních volebních komisí se tak zpravidla stalo vyhlížení, zda neblíží nějaké vozidlo. Zájem o druhé kolo senátních voleb, kdy voliči vybírají mezi dvěma osobnostmi postupujícími z kola prvního, sice tradičně nebývá vysoký – přece jen se však očekávalo, že motorizovaných voličů dorazí víc.

Lidé, kteří jsou v izolaci nebo v karanténě, sice v běžném volebním termínu nemohou přijít k urnám v tradičních volebních okrscích podle místa bydliště, kde se bude hlasovat v pátek a v sobotu, ale stále mají možnost podpořit své favority v senátním klání – i když nabídky příjezdu k drive-in stanovištím nevyužili. Mohou zavolat na krajský úřad a telefonicky si vyžádat příjezd speciální volební komise se zvláštní přenosnou urnou přímo k sobě domů.

Zavolat je možné hned na několik telefonních čísel, a to 257 280 397, 257 280 680, 257 280 862 a 257 280 918. Ve čtvrtek je možné telefonovat mezi osmou ráno a osmou večer, v pátek kraj tyto žádosti přijímá od osmé do šestnácté hodiny.

V rámci pravidelné obnovy jedné třetiny senátorů se nyní ve středních Čechách volí ve volebních obvodech číslo 6 – Louny (celý okres Rakovník a část okresu Kladno), číslo 18 – Příbram (celý okres Příbram, části okresů Benešov a Praha-západ), číslo 30 – Kladno (části okresů Kladno a Praha-západ), číslo 36 – Česká Lípa (část okresu Mělník) a číslo 42 – Kolín (celý okres Kolín, části okresů Nymburk a Praha-východ). Senátní obvody se totiž s územním členěním podle okresů nekryjí.