Ten pořádá obecně prospěšná společnost Asistence ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu. „Akce je určena všem lidem a my chceme světu kolem dát vědět, že existuje neziskovka, která v Praze dělá něco pro lidi s postižením," uvedl Erik Čipera, ředitel Asistence, obecně prospěšné společnosti.

Pochod absolvovaný na vozíčku

Sedmikilometrový pochod je bezbariérový, pořadatelé očekávají účast vozíčkářů. Pořadatelé připraví pro zájemce desítku vozíků, které bude možné si půjčit a trasu tak absolvovat na vozíčku. Kdo bude mít zájem, může si s vozíčkářem v roli asistenta trať projít. K účasti stačí málo. „Přijďte na start, kde za symbolický poplatek obdržíte tričko, svačinu a popis tratě, která bude značena směrovkami, a můžete vyrazit," podotkl Čipera.

Start ve Stromovce je ve 13.30 hodin, zájemci budou vyrážet zhruba do půl třetí. Ze Stromovky se půjde směrem k Letenským sadům, vyhlídkovou trasou pod Kyvadlem, k Chotkovým sadům, skrz Královský letohrádek, kolem Pražského hradu, Matyášovou branou směrem k Petřínu, k lanovce, dolů na Újezd, přes most k Národnímu divadlu, náplavkou pod Vyšehrad a z Výtoně nahoru spodní branou na staré purkrabství, kde je cíl, postaveny tam budou stánky s občerstvením a posezením. Pro účastníky občerstvení zdarma.

Před půl pátou začne ve starém purkrabství vyhrávat kapela The Brownies, v půl šesté moderátorka Simona Babčáková představí smysl celé akce a doprovodný program, následovat bude opět muzika a pak zhruba v 18.15 hodin představí divadelní spolek Ještě chvilku, což jsou absolventi Jedličkova ústavu se svými asistenty a dobrovolníky, cirkusové představení.