Od konce roku 2014 do začátku letošního roku napsal čtyřicetiletý muž téměř padesát příspěvků. Sdílel a komentoval internetové příspěvky či články a také nahrával a šířil obrazový materiál. Používal zde zakázanou symboliku a vulgarismy, slovně napadal určitou skupinu lidí, nabádal k jejímu vyhlazení nebo alespoň k fyzickému násilí vůči ní a vypisoval se z nesnášenlivosti k některým osobám, které nazýval parazity.

Policistům ale neunikl a nyní čelí obvinění ze čtyř trestných činů. „Konkrétně jde o pokračující přečin hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny. Dále o podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, o projevů sympatií k hnutí směřujícímu k potlačování práv a svobod člověka a v neposlední řadě o popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy,“ vyjmenovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Muž se k činu doznal. „Uvedl, že jeho komentáře jsou výsledkem určité frustrace a zklamání ze života. Zpětně své chování hodnotil jako naprostou hloupost a chybu,“ doplnila mluvčí s tím, že obviněnému nyní hrozí tři roky vězení.