"Policisté aktivně spolupracovali s pořadatelem a bezpečnostní agenturou a na základě vyhodnocení rizik připravili bezpečnostní opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti," sdělila mluvčí policie Veronika Čermáková.

V okolí probíhající akce policisté řešili řadu přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to především řidiče, kteří řídili motorová vozidla pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek.

V rámci bezpečnostního opatření policisté zastavili 34 řidičů, kteří usedli za volant po požití alkoholu. "Tři z nich nadýchali více jak jedno promile alkoholu a jsou tak nyní podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," informovala Čermáková. Celkem bylo zjištěno 6 řidičů, kteří byli pod vlivem drog.

Policisté v jednom případě řešili řidičku, která neměla platné řidičského oprávnění. Hlídky policistů uložily několik pokut, a to především pro nevyhovující technický stav motorového vozidla a absenci předepsaných dokladů při řízení motorového vozidla.

Policisté byli také přivoláni k pádu muže do lomu. Muž při pádu utrpěl zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. "V rámci spolupráce policistů s pořadatelem a bezpečnostní agenturou se podařilo sportovní akci zvládnout bez vážnějšího narušení veřejného pořádku," potvrdila Veronika Čermáková.