Pronásledování začalo v Berouně a pokračovalo přes Králův Dvůr, Zdice, Libomyšl a Lochovice až na Příbramsko, kde ujíždějící řidič projel ještě Rejkovice, Jince a Čenkov. "Přičemž tímto úsekem ujížděl rychlostí až 180 km/hod," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. 

Do pronásledování se zapojilo několik policejních hlídek Berouna a Příbrami. "Poté, co jedna hlídka příbramských policistů z oddělení hlídkové služby dostala informaci o směru jízdy ujíždějícího bavoráku, zastavili mezi obcemi Čenkov a Hluboš nákladní vozidlo, jehož řidiče vyzvali k umístění vozu na silnici jako zátaras vůči ujíždějícímu BMW," popsala dále mluvčí policejní akci připomínající scénu z akčního filmu. 

| Video: Youtube

Policisté na silnici připravili zastavovací pás, přes který pronásledovaná posádka projela. Vlivem defektu na pneumatikách pak řidič vozidlo odstavil v obci Hluboš u lesa a vydal se se spolujezdcem na útěk. Hlídka spolujezdce ihned doběhla, ovšem řidič stále unikal.

Po muži pátrali policisté, psovod se služebním psem i vrtulník. Podařilo se ho najít v rozpadlé stavbě. "Byl za použití donucovacích prostředků zadržen. Nakonec byli oba muži předáni do rukou kriminalistů. Řidič automobilu byl vyzván k podrobení se orientačnímu testu na návykové látky, kdy výsledek byl pozitivní na látky amfetamin/metamfetamin. Kromě toho řídil se zákazem řízení platným od prosince 2022 do posledního měsíce letošního roku," vyjmenovala Michaela Richterová. 

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. "Svou nebezpečnou jízdou ohrozil desítky účastníků silničního provozu," uzavřela policejní mluvčí.