17.11:

ženu, která hrozila vybuchnutím bomb v budovách Českých spořitelen a Českých pošt ve čtyřech městech, policisté dopadli ve Vlašimi. Veškerá bezpečnostní opatření byla zrušena. "S ohledem na průběh vyšetřování vám zatím nemůžu další informace poskytnout," řekla Deníku policejní mluvčí z Benešova Diana Škvorová. Za přečin šíření poplašné zprávy hrozí vyděračce tři roky vězení.

"Do akce bylo v Příbrami nasazeno kolem 30 mužů v uniformách," dodala Monika Schindlová, mluvčí příbramské policie.

15.24:

Prověřování všech budov v Příbrami bude trvat do večera. Služební pes vycvičený na hledání výbušnin je se svým psovodem v Benešově.

14.40:

Policie dodatečně upřesnila, že na linku 158 anonymně volala žena. "Uvedla, že ji neznámí pachatelé drží ve sklepě a přinutili ji přečíst vzkaz o uložení bomb. Jinak jí prý zabijí děti," doplnila policistka Monika Schindlová.

Kriminalisté zatím vědí jen to, že se jedná o ženu a neví se, zda se ozval někdo, kdo je skutečně někde držen ve sklepě. Bomby měly explodovat ve 14 hodin, ale podle středočekých policistů není nic hlášeno.

14.20:

Budovu hlavní pošty v Příbrami musely úřednice opustit během sedmi minut. Nyní posedávají v okolí zámečku a čekají na pokyny policie. Je tam asi 50 úředníků venku včetně obyvatel bytů v domě, kde sídlí Česká pošta. I ti museli být evakuováni. "Jsme tu asi od třičtvrtě na dvě a není to nic hezkého mít takhle vynucené volno. Budeme muset potom pracovat do večera," shodují se úředníci.

14.16:

Všechny objekty jsou už veřejnosti uzavřené a do Příbrami míří pyrotechnik a kynolog se služebním psem. Postupně se budou objekty prohledávat. Podobně to vypadá v Benešově, Vlašimi a v Táboře.

Podle policie nahlásila bomby nějaká žena anonymně.

14.01:

„Informaci máme od benešovské policie, kam se dovolala nějaká žena, kterou údajně někdo drží ve sklepě a vyhrožuje jejím dětem,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová.

Žena dále uvedla, že bomby mají být také na všech pobočkách pošt a Českých spořitelen v Benešově, v Táboře a ve Vlašimi.

„Policie v tuto chvíli prověřuje budovy pošt v Příbrami. Objekty jsou uzavřené,“ dodala mluvčí.