Jako reakci město Dobříš za pomoc s jeho dopadením nabízí finanční odměnu deset tisíc korun. Společně o tomto kroku jednohlasně rozhodla městská rada, která se tímto krokem rozhodla bojovat proti různým vandalům všemi možnými prostředky.

Starosta Pavel Svoboda k vandalismu v Dobříši uvedl, že činnost sprejerů, kteří umí vytvořit zajímavá díla, může být i pro prostředí města obohacením. To, s čím se ale Dobříš nyní setkala, do této úvahy určitě nezapadá.

„Veřejný prostor utváříme všichni. Pěkný street art může na dobrém místě být zajímavým zpestřením, a i takové plochy v Dobříši máme. Co se ale objevilo v posledních dnech, není umění, ale prostý vandalismus. Věřím, že podoba města není obyvatelům lhostejná a i oni přispějí k dopadení pachatele,“ sdělil k věci starosta.

Ilustrační foto.
Příbramští kriminalisté rozbili drogovou cestu z Plzně. Obvinili čtyři osoby

Protože se vandala nepodařilo dopadnout, město vypsalo odměnu s nadějí, že by mohli pomoct všímaví obyvatelé. „Po dohodě s policií tak rada města odsouhlasila vypsání finanční odměny ve výši 10 tisíc korun. Tu město vyplatí osobě, která poskytne informace vedoucí k dopadení pachatele,“ doplnil starosta.

Informace o pachateli mohou lidé poskytovat přímo Policii ČR na telefonní linku 158 nebo na dobříšské obvodní oddělení, telefon 974 879 720.