„Ulice Pražská je uzavřena, ale do ulice na Trávníkách je umožněn vjezd místním občanům, kteří zde bydlí. Upozorňujeme řidiče, aby v přilehlé ulici 28. října dodržovali dopravní značení, kde je umístěn zákaz stání a zákaz zastavení. Může se parkovat pouze na jedné straně a pozor, v konci ulice, aby zde nestála vozidla, zde je též umístěna dopravní značka zákaz zastavení,“ upozorňují strážníci.

Stížnosti na parkování zaznamenávají strážníci i v lokalitě na Větrníku. „V místech před garážemi je osazena dopravní značka zákaz stání, řidiči však zákaz nerespektují. Bohužel poté nelze do garáží bezpečně zajíždět ani vyjíždět,“ uvedla Alena Kovaříková.

Někteří provinilci se poté diví, že jsou potrestání pokutou a ještě strážníky osočují. „Druzí si zase stěžují, že kontrol je málo. Bohužel nelze stát na jednom místě celý den, práce strážníka je velmi rozsáhlá. Parkování před garáží je přestupek,“ upozornila Alena Kovaříková.

Strážníci dále řeší i řidiče, kteří si v klidu zaparkují před kontejnery, nebo před zvony s odpadem a ještě v zákazech. „Že se zvony a kontejnery často vyváží, je ani nenapadne. Taková vozidla brání i ostatním řidičům zde přijet a odhodit odpad. Žádáme proto o větší ohleduplnost vůči ostatním. Pracovníci z Dokasu poté nemohou vyvážet odpad a na místo se musí vracet,“ dodala zástupkyně velitele městské policie.