Podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové se jednalo o vloupání do prodejen a restaurací. "Pachatel se násilně vloupával do objektů a kradl převážně cigarety a peníze z pokladem a kasírtašek," popsala zájmy zloděje.

Havárie nákladního automobilu u obce Hudčice 15. září 2023.
Nákladní vůz u Hudčic skončil v příkopu. Utrhla se s ním krajnice

Série vloupání podle mluvčí začala vloni v listopadu v restauraci v Letech. Další případy byly z obcí Probulov, Varvažov, Mirovice, Kožlí, Orlík nad Vltavou, Králova Lhota nebo Smetanova Lhota. "Policisté vyjížděli na místa činu, společně s kriminalistickými techniky zajišťovali stopy, vyslýchali osoby, prověřovali všechny poznatky. Pracovali s několika verzemi, plánovali a prováděli převážně noční akce tam, kde předpokládali, že by mohl pachatel znovu škodit. Jak už dnes víme, podezřelý muž se pohyboval pěšky a jen s drobným nářadím. Několikrát jen s notnou dávkou štěstí unikl policistům i kriminalistům, kteří na něj měli počíháno. Pracovně mu začali říkat Fantom," uvedla Kamila Čuřínová Ingrišová.

Akční rádius dopadeného zloděje, který má na svědomí vloupačky do prodejen a hospod na Písecku a Příbramsku.Akční rádius dopadeného zloděje, který má na svědomí vloupačky do prodejen a hospod na Písecku a Příbramsku.Zdroj: Policie ČR

Ve středu 13. září před půlnocí se dlouhodobá práce vyplatila. Čimeličtí policisté zadrželi podezřelého muže (1986) přímo při činu v obci Přílepov, kde se vloupával do místní prodejny.

"Muž skončil v policejní cele a během čtvrtečního dne kriminalisté muže vyslýchali. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pro krádeže i pokusy o krádeže, zatím v jedenácti případech. Škoda, kterou měl způsobit jen Písecku, přesahuje 320 tisíc korun," naznačila mluvčí.

Dva Čechy a devět cizinců policisté zadrželi během dvou akcí.
Kriminalisté odhalili velkopěstírny konopí. Zabavili přes tisíc rostlin

V pátek kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí muže do vazby.

"Vyšetřování případu pokračuje i ve spolupráci s kolegy ze Středočeského kraje. Policisté z Milínského obvodního oddělení se na našich akcích podíleli dlouhodobě. Na Příbramsku má mít muž na svědomí dalších 14 případů. Například v Zalužanech, Chrašticích či Pečicích," doplnila mluvčí.