Během čtyř měsíců, od začátku června do konce září, má mít na svědomí nejméně 13 případů. Způsobil přitom škodu ve výši 60 tisíc korun. „Násilím vnikl do pěti bytových domů v Příbrami, do garáže, do bytu, do tří mincovníků vysavače u benzínových čerpacích stanic a třikrát kradl v příbramských prodejnách,“ uvedla mluvčí policie Monika Schindlová.

Nejlepší lup ukořistil v jednom bytě, kde kradl v době, kdy v něm spali jeho majitelé. „Odcizil odtud několik desítek náušnic, prstýnky, řetízky, hodinky, parfémy, tři mobilní telefony, peněženky s finanční hotovostí, klíče, ale také krémy na ruce, tabák či montérky. Dále ukradl i platební karty, z těch se pokusil opakovaně vybrat hotovost, což se mu nepodařilo. Obyvatele bytu vzbudil šramot, zloděj však stihl utéct,“ přiblížila průběh jedné z loupeží Monika Schindlová s tím, že pachatel některé věci po cestě poztrácel a některé pak věnoval své přítelkyni.

V prodejnách zcizil téměř třicet sprchových gelů, které si schovával pod oblečení. V jednom obchodě vzal vrtací kladivo a kufříkový kompresor. V bytových domech se mu hodila značková obuv. „Během léta byl natolik drzý, že vnikl do bytu, který byl neobývaný, bez vědomí jeho majitele a nějakou dobu v něm s přítelkyní bydlel,“ řekl k další trestné činnosti zadrženého policejní mluvčí.

Již v srpnu muži policisté sdělovali podezření ze tří trestných činů, protože se neoprávněně zmocnil osobního vozidla zaparkovaného v ulici Pod Haldou v Příbrami. Odjel s ním k benzínce u Mníšku pod Brdy, kde ukradl průmyslový vysavač v hodnotě deseti tisíc korun.