V úterý okradli pachatelé devadesátiletou stařenku na Jinecku. Předtím se v této části regionu pohybovala dvojice hovořící slovensky, která se údajně vydávala za zaměstnance společnosti O2. Policie ale nemůže vyvrátit ani vyloučit, zda se jedná o stejný pár, který podvedl stařenku tento týden.

V úterý u domu staré ženy zastavilo auto zelené barvy. Vystoupila z něj žena s mužem a řekli, že jsou od pojišťovny. Podvedená žena natrefila na párek protřelých zlodějíčků, kteří řekli, že jí nesou peníze a pochopitelně tvrdili, že nemají přesnou částku.

„Vyndali dvě pětitisícové bankovky a chtěli 4000 korun vrátit. Žena došla v místnosti k místu, kde měla schované úspory. Oba ji sledovali a když k nim přišla, zabavil ji muž hovorem a mezitím podvodnice sebrala ve vedlejší místnosti zbývajících 13 tisíc korun,“ popsala případ policistka Monika Schindlová.

Oběma podvodníkům bylo kolem třiceti let. „Podle výpovědi se jednalo o muže a ženu snědší pleti,“ dodala policistka s tím, že lidé by si měli dát pozor, komu otvírají dveře do svého domu nebo bytu.

„Na první pohled sympatický člověk nemusí mít vždy dobré úmysly. Buďte opatrní, nevěřte každému, kdo vás například požádá o pomoc. Nebuďte důvěřiví k různým podomním prodejcům, kteří nabízejí zdánlivě levné zboží. Nepůjčujte peníze cizím lidem a nemějte doma více peněz v hotovosti nebo velmi cenné věci,“ radí policie především starším lidem, jak předejít okradení.

Není to tak dávno, co dva klempíři obrali pětadevadesátiletou stařenku na Sedlčansku. K domu přijeli bílou dodávkou a vyměnili část střešního okapu. Za práci pak chtěli pochopitelně zaplatit.

„Žena jim dávala 4000 korun. S částkou nebyli spokojeni, a tak stařenka odešla do domu, aby přinesla další peníze. Pachatelé zneužili momentu překvapení a vysokého věku ženy a vytrhli jí z ruky obálku s hotovostí a ujeli. V obálce bylo 100 tisíc korun,“ informovala tenkrát o případu policejní mluvčí Lenka Pavlová. Policie prošetřuje, zda se jednalo o otrlé zloděje nebo jen o zneužití situace po penězi lačných řemeslníků. Výměnu okapů v délce 16 metrů v každém případě provedl odborník, tedy klempíř.