O akci s krycím názvem Agnus z konce července informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že i když se dotyční snažili chovat nenápadně a počínali si velmi konspirativně, kriminalisté jejich činnost mapovali po několik měsíců. A zjistili, že do případu není namočena jen zmiňovaná dvojice, která drogu vyráběla a následně prodávala, ale hned tři muži. Ještě jeden 36letý, který za příslib několikatisícové odměny dal kamarádům k dispozici garáže a stodolu, ačkoli dobře věděl, co tam dotyční provádějí.

„Uvnitř těchto objektů pak kriminalisté v rámci domovních prohlídek zajistili podomácku vyrobenou laboratoř na výrobu drog, veškeré potřebné chemikálie a prekursory, ale současně i tisíc gramů pseudoefedrinu, který se díky ‚návštěvě‘ zásahové jednotky už nepodařilo přetransformovat do finální podoby,“ konstatovala Suchánková.

Jízda formule po dálnici.
Formulí na dálnici D4 se zabývá policie. Shání další videozáznamy a fotografie

Připomněla, že muži jsou stíháni pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami – a v případě odsouzení jim hrozí až desetileté pobyty za mřížemi. Na tento případ se totiž vztahuje přísnější právní kvalifikace v souvislosti s tím, že mělo jít o trestnou činnost páchanou ve značném rozsahu.

Dva z podezřelých jsou stíháni na svobodě. Do vazby poslal Okresní soud v Příbrami jen nejstaršího z party; 38letého muže. Právě před tímto soudem stál dotyčný už přednedávnem – a to rovněž kvůli drogovému deliktu. A byl uznám vinným. „Za výrobu psychoaktivních látek ho soud odsoudil již letos v červnu, kdy mu stanovil podmíněný trest odnětí svobody v déle 48 měsíců – tedy až do roku 2026,“ poznamenala policejní mluvčí.