Před řáděním zlodějů neuniklo pět těžebních a vyvážecích strojů – harvestorů, zaparkovaných ve Vojenském újezdu Brdy. Neznámý pachatel, který v noci na neděli odcizil stovky litrů motorové nafty a další věci, způsobil škodu za téměř1,5 milionu korun.
„Jezdíme těžit dřevo po celé republice. Pochopitelně, že se s vykrádáním strojů setkáváme, ale v takovém rozsahu se nám nic podobného ještě nestalo,“ řekl Deníku spolumajitel poškozené firmy zjihočeského Vimperku Pavel Hanko. „My už vůbec neřešíme nějaké rozkrádání nafty. Necháváme většinou víčka od nádrží neuzamčená, aby zloději ještě více nepoškodili mašiny,“ konstatoval Hanko a dodal, že hlídání strojů strážní službou je nemožné. „Máme hodně mašin po různých místech. To by nešlo zajistit,“ dodal podnikatel s tím, že už kvůli krádeži řeší zabezpečení strojůpřímo na místě s pomocí moderní techniky.
Zloděj, který si v lese poblíž Jinec vyhlédl pět harvestorů,odcizil 1400 litrů motorové nafty, 64 xenonových světel, tři autorádia, nářadí a dvě autobaterie. U všech strojů rozbil okna a zámky dveří.