Většinou osamocené ženy okrádají lumpové v příbramských ulicích. Za poslední týden už policisté řeší celkem čtyři případy.
Poslední se stal ve tři hodiny odpoledne v Příbrami I. Šestasedmdesátiletou ženu z Příbrami okradl neznámý pachatel. Oběť svých loupeživých choutek si vyhlédl před pečovatelským domem. Překvapené ženě vytrhl kabelku z ruky a utekl. Lupič naštěstí ženě neublížil. V kabelce měla osobní věci a mobilní telefon. Škoda je 4000 korun.

Předtím neznámý lupič udeřil večer v Příbrami v křižovatce ulic Pod Haldou a Žežická. Pachatel si 30. prosince kolem půl desáté hodiny večer vyhlédl osamocenou čtyřicetiletou ženu, která šla domů ze zaměstnání. Na rameni měla kabelku a v ruce tašku s nákupem. Zloděj se začal s ženou přetahovat o kabelku, kterou jí nakonec strhl z ramene a utekl. Žena se nechtěla smířit s tím, že ji pobuda připravil o 1000 korun a odvážně se za ním rozběhla. Pachatel ale zmizel v temných ulicích, a tak se vrátila pro tašku s nákupem. U té stál neznámý muž. Žena si nejdříve myslela, že jde o komplice zloděje. Nakonec se ukázalo, že jí hlídal nákup. „Okradená žena vůbec nedokázala popsat pachatele, ale vidět ho mohl pán, co jí hlídal nákupní tašku,“ řekla policistka Lenka Pavlová s tím, že ho policie tímto žádá o poskytnutí informací. „Muž byl zřejmě svědkem přepadení a mohl by svým svědectvím pomoci k vypátrání zloděje,“ dodala Pavlová. Incident se odehrál přímo před domem čp. 164.

Předchozím případům se poněkud vymyká loupež, která se stala v obchodním domě Tesco v Příbrami. „Tam tak trochu svojí nepozorností přišla o peníze žena při nákupu. Osmačtyřicetiletá žena držela v ruce kabelku, když k ní nenápadně přistoupil zloděj, sáhl do kabelky a ukradl peněženku i s doklady. V peněžence měla 12 tisíc korun v hotovosti,“ konstatovala policistka Monika Schindlová.