„Policisté na místě zajistili 841 květináčů s rostlinami konopí, a to v sedmi místnostech v různých stádiích růstu. Zároveň se zde nacházela technika a pomůcky pro pěstování rostlin a další předměty určené k nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek a jedů,“ přiblížila policejní mluvčí Lenka Pavlová s tím, že se v tomto případě pouze objasnilo nedovolené pěstování konopí.

„Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Nyní mu hrozí až deset let vězení,“ doplnila Lenka Pavlová.

Pro policii to nebyl letos zdaleka první úspěch v rámci boje proti drogám. V tomto roce je to po desáté, co se na Příbramsku policistům podařilo odhalit případ nedovolené výroby a jiného nakládání s psychotropními látkami a jedy.

Například začátkem tohoto týdne si vyslechli sdělení obvinění z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů pětačtyřicetiletý muž a šestadvacetiletá žena z Příbramska. V září loňského roku měla dvojice vyrobit pervitin, část ho použít pro vlastní potřebu a další část prodat různým osobám. Obviněný muž navíc během celého minulého roku nejméně ve čtyřiceti případech tuto drogu prodával. Oběma nyní hrozí jeden rok až pět let pobytu ve vězení.

Policie v rámci boje s krimininalitou založila drogovou linku 974 861 717 a nabídla mailovou adresu drogam.stop@seznam.cz. Oba kontakty slouží k předávání adresných či anonymních poznatků k výrobě nebo distribuci drog.