„Do akce bylo nasazeno na dvě desítky příslušníků cizinecké policie a místního oddělení policie, strážníci z Městské policie Příbram včetně dvou psovodů se psy a dva pracovníci živnostenského úřadu,“ přiblížila Jana Dudová, tisková mluvčí Oblastního ředitelství Služby cizinecké policie Praha. „Akce byla zaměřena především na pátrání po hledaných osobách a věcech, dále na kontrolu dodržování pobytového režimu a odhalování nelegální migrace cizinců a trestné činnosti s ní související,“ doplnila.

Celkem zkontrolovali strážci zákona osmnáct příbramských heren a barů. Prověřili 120 lidí, čtrnáct z nich byli cizinci.

„Během kontroly nebyl zjištěn žádný cizinec, který by na území ČR pobýval nelegálně. Policisté udělili tři blokové pokuty za to, že cizinci neměli v pořádku zdravotní pojištění nebo nesplnili povinnosti cizinců související s uděleným pobytem,“ shrnula výsledky noční akce policistka Jana Dudová.

V jedné z heren natrefila kontrola i na šestnáctiletého mladíka, který se posilnil alkoholem. Podle provedené orientační dechové zkoušky měl v krvi téměř dvě promile alkoholu, policisté tak mladíka předali rodičům.

Podobné kontroly jsou celkem běžné, i když akci takového rozsahu nemohou Příbramáci vidět často.