V měsíci listopadu se stalo na příbramských silnicích 135 nehod, zemřel při nich jeden člověk, šest osob utrpělo těžké zranění a 20 lidí bylo zraněno lehce. 
Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, následně jedenáctkrát nepřiměřená rychlost a také jedenáctkrát nedání přednosti v jízdě. Tři motoristé, kteří havarovali, byli pod vlivem alkoholu. Celkem 37 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku jde již o 338 srážek se zvěří. Na automobilech vznikla při listopadových nehodách škoda, která přesáhla šest milionů korun. 


Zasněžené a namrzlé vozovky
Počasí začíná ukazovat i svou horší stránku, jedná se o pokles teplot, sníh a mráz. Pro mnohé řidiče není jednoduché zvládnout jízdu na zledovatělé a zasněžené vozovce. Než si na tyto nové podmínky zvyknou, dochází ke zvýšenému počtu nehod. Lze ale v tuto dobu předvídat, že silnice budou klouzat, a této skutečnosti je nutné přizpůsobit rychlost jízdy. Během pátku a soboty řešili dopravní policisté na Příbramsku pět dopravních nehod kvůli namrzlé komunikaci. Vzniklá škoda přesáhla 400 tisíc korun. Jeden člověk utrpěl lehké zranění. 


Zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu (u osobních vozidel jsou to nejméně 4 mm) jsou povinné od začátku listopadu do konce března, pokud se na komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námrazy nebo když vzhledem k povětrnostním podmínkám je možné předpokládat, že se během jízdy může na vozovce sníh a led vyskytnout. 


Zimní pneumatiky mají lepší záběr na sněhu a namrzlé silnici, lepší stabilitu při průjezdu zatáčkou a díky nim se také automobil snadněji ovládá. Za ztížených povětrnostních podmínek je velmi důležité plně se věnovat řízení a pro takzvané sváteční motoristy je lepší vůbec nevyjíždět. Rozhodně by také řidiči neměli zapomínat na používání nemrznoucích směsí a na očistění oken před jízdou tak, aby měli z vozu dostatečný výhled.

Další prodejce pervitinu už má po výdělcích  
Dobříš - Nezaměstnaná 22letá žena si jako zdroj svých příjmů zvolila nelegální aktivitu prodávala na Dobříšsku pervitin. Už minulosti byla za distribuci návykové látky odsouzena. Přesto v trestné činnosti pokračovala. Od května do listopadu prodala pervitin nejméně ve 20 případech. Kriminalisté ji obvinili z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Nyní se dotyčná nachází ve vazební věznici a hrozí jí dva roky až deset let pobytu za zamřížovanými okny.