Drzost zlodějů nezná mezí

Krásná Hora - Neuvěřitelnou drzost projevil zatím neznámý zloděj, který se vetřel do jednoho z bytů v domě s pečovatelskou službou. Do něj přišel v pondělí 7. května kolem druhé hodiny odpolední, aby jeho obyvatele obral o peníze.

„Bez zaklepání vstoupil do jednoho z bytů a jeho obyvatelům řekl, že za nimi jde na návštěvu s tvrzením, že se znají z autobusu. Nějakou dobu si s nimi povídal a následně je požádal, zda nemají drobné za pět set korun. V nestřežený okamžik jim pak odcizil několik tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Dle popisu se mělo jednat o muže kolem 60 let, silnější postavy, vysokého asi 175 cm. Na sobě měl šedé tričko, červenou kšiltovku a na nohou botasky. „Milínští policisté věc šetří pro přečin krádeže a porušování domovní svobody,“ dodala policejní mluvčí.

Policisté při cestě na místo činu zadrželi pachatele  

Svatý Jan – Sedlčanští policisté přijali 10. května krátce před polednem oznámení, že se neznámý pachatel vloupal do domu v obci Svatý Jan. Během krádeže ho vyrušila majitelka objektu. Z lupu se ale zloděj dlouho neradoval.

„Při cestě na místo činu spatřila hlídka policie muže odpovídajícího uvedenému popisu a zadržela ho. U osmatřicetiletého muže následně příslušníci policie nalezli kradené šperky v hodnotě 25 tisíc korun,“ řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Jak se ukázalo, dotyčný se již v minulosti dopustil majetkové trestné činnosti. Ještě ten den mu policisté sdělili podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.