Loni v říjnu příbramský soud vynesl nad Langmajerem rozsudek v podobě podmíněného trestu odnětí svobody po dobu dvou let s odkladem na tři roky a zákazem řízení na pět let.

Langmajer podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Ten dospěl k názoru, že závěr o vině Langmajera je vzhledem k četným nejasnostem v kauze nepřesvědčivý. Některé otázky podle něj zůstaly nevysvětleny a nezodpovězeny. Nejvyšší soud zdůraznil, že nehoda mohla mít zcela jiný průběh, například takový, že řidička mohla vjet z odstavného pruhu přímo Langmajerovi do cesty.

Tuto verzi prý znalci u příbramského soudu nezkoumali a nebylo tedy vyvráceno, že by se nemohla stát. Soudce upozornil na to, že řidička měla poruchový vůz, který měl potíže s motorem. Podle vyjádření Nejvyššího soudu se tak mohlo stát, že se řidička pokoušela z místa odjet, chtěla se vrátit na komunikaci, ale motor selhal.

Příbramský soud tedy bude muset přizvat k objasňování kauzy znalce, který se vyjádří k tomu, zda nehodu nemohla způsobit řidička. Stále tedy chybí jasný důkaz o Langmajerově vině.

Podle obžaloby jel Langmajer v terénním voze rychlostí kolem 122 kilometrů v hodině do jižních Čech na chalupu. U obce Mokrovraty zezadu narazil do Volkswagenu Polo řízeného dvaatřicetiletou ženou, který stál nebo pomalu jel v odstavném pruhu.

Řidička vážným zraněním na místě podlehla. Její šestiletá dcera, která v době nehody byla na zadním sedadle v autosedačce, vyvázla s otřesem mozku, tržnými ranami v obličeji a utrpěla psychickou újmu.

Pozůstalé rodině Langmajer vyplatil dvoumilionovou satisfakci, a to prý z osobních důvodů. Letos v září rezignoval na funkci radního, i když ještě loni tvrdil, že se své funkce nevzdá.

Termín soudního jednání v Příbrami ještě není jasný. „Zatím jsme od Nejvyššího soudu žádnou zprávu nedostali,“ řekl ve čtvrtekDeníku mluvčí příbramského soudu Miloslav Boudník.