O dvou přepadeních informuje policejní mluvčí Monika Schindlová. "V úterý chvíli před sedmou hodinou ranní přepadl neznámý pachatel trafikantku v ulici Budovatelů v Příbrami, chtěl po ní peníze a telefonní kupony. Aby podpořil vážnost svých slov, vytáhl střelnou zbraň, kterou držel v levé ruce. Protože se žádné peníze v trafice nenacházely, odnesl si alespoň dva kupony na telefon v celkové hodnotě pěti set korun a sedm krabiček cigaret. Poté odešel směrem k Tipsport baru," sdělila mluvčí.

Jenomže po setmění si prožila okamžiky strachu další žena. "Po sedmé hodině večerní došlo v Příbrami k další loupeži, a to na čerpací stanici Benzina v Brodské ulici. Přišel sem muž, který držel v levé ruce zbraň a požadoval vydání peněz a kuponů na telefon. Obsluha právě vytírala, a tak násilníka udeřila násadou od koštěte. Lupič však poté namířil plynovou pistoli mimo tělo poškozené a vystřelil. Čerpadlářka mu následně vydala téměř 19 tisíc korun, které si dotyčný odnesl v igelitové tašce," popsala večerní loupež Schindlová.

Uvedený popis pachatelů je podle výpovědí žen téměř shodný, není tak vyloučeno, že činy spáchala jedna osoba.

Mělo se jednat o muže vysokého přibližně 190 cm. Na sobě měl černé oblečení, přes hlavu černou kuklu a na rukách tmavé rukavice. Mluvil česky bez přízvuku.

Policie prosí veřejnost, aby v případě, že mají jakékoli informace k osobě pachatele, zavolali na tísňovou linku 158 nebo na telefon 974 879 487.