Posledního března v dopoledních hodinách údajně lupič vstrčil pracovnici pošty do okénka na přepážce lístek s nápisem: Mám bombu, peníze rychlo. „Poté měl rozepnout batoh a položit jej na pult. Pracovnice mu pod pohrůžkou vydala 27 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová. K žádnému zranění nedošlo.

Před rokem řešila policie v této době už třetí přepadení pošty na Příbramsku od začátku roku. Desátý dubnový den přepadla poštu v Obořišti dokonce žena. Na očích měla velké sluneční brýle s černými skly. V ruce držela nůž a měla nasazené rukavice. Položila nůž do přepážky a na pošťačku vykřikla, ať jí vydá peníze. Přitom držela v ruce nějaký předmět ve tvaru koule zabalený v šedém hadru. Žena si tímto způsobem přišla na zhruba padesát tisíc korun. Podle vyjádření policie si tato žena v současné době už odpykává trest za mřížemi.

První loňské přepadení se odehrálo 6. března v Nalžovicích na Sedlčansku. Lupič měl krátkou střelnou zbraň a odnesl si 15 tisíc korun. Druhé přepadení pošty se stalo krátce poté, a to v pobočce České pošty v Dražkově. Také se zbraní v ruce si zloděj tentokrát přišel pro 38 tisíc korun.