První loupež nahlásili asi ve dvě hodinyráno lidé bydlící v Brodské ulici v Příbrami. Kolem lavičky u chodníku šli dva dvacetiletí mladíci.

„Na lavičce seděla tři individua a chtěla od kolemjdoucích mladíkůza průchod padesát korun a telefony. Když věci odmítli vydat, jeden z nich dostal ránu pěstí do obličeje a kopanec, až upadl na zem. Na útočníky však začali křičet lidé z blízkého domu, aby svého jednání zanechali, a že zavolali na policii. Násilníci se zalekli a z místa utekli,“ popsala incident policejní mluvčí Monika Schindlová. Mladíci utrpěli povrchové zhmožděniny v obličeji a byli ošetřeni v příbramské nemocnici.

Asi o tři hodiny později oznámil na tísňovou linku 158 muž z Rožmitálu pod Třemšínem, že někdo přepadl jeho dvaatřicetiletou ženu.

Šla po mostě v ulici Palackého. Najednou k ní zezadu někdo přistoupil a udeřil ji rukou do krku. „Když žena upadla na zem, strhl jí z ramene kabelku, prohledal ji, a když nenašel žádné peníze, tak z místa odešel. Napadená žena po útoku odešla nejen s roztrženým tričkem, ale určitě i s pořádným šokem,“ doplnila Schindlová. Za to si může jít pachatel sednout do vězení až na deset let.

V Rožmitále to není za posledních několik dní ojedinělý případ. Zatím neznámý lupič tu řádil před víc než týdnem, a to u staré benzinky naproti Ravaku. Počkal si v křoví na obsluhu, až půjde do auta.Mimochodem, hojně vzrostlá vegetaceu této benzinové stanice podobným lumpům jenom nahrává. Tam lupičudeřil muže baterkou do hlavy a pak mu sebral desky se 120 tisíci korunami. Muž naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním. Po pachateli policie intenzivně pátrá.