Zhruba dvacet metrových rostlin po sklizni a usušení rozdrtil. Směs pak přechovával v pokoji v domě na Benešovsku. Získaná semena použil jako osivo pro další sklizeň. Tu už nestihl. Obstarala ji policie.

Hulení marihuany i přípravu mastí či čajů s obsahem omamných a psychotropních látek zarazili v polovině týdne dvaadvacetiletému mladíkovi z Benešovska kriminalisté ve spolupráci s pražskými kolegy.

Při prohlídce pozemků patřících jeho rodičům a domu mu zabavili 133 rostlin konopí setého, z nichž některé vyrostly do třímetrové výšky, a zásoby sušené drtě.

„Policisté všechny rostliny zajistili. Na specializovaném pracovišti v Kladně bude provedená chemická expertíza, která určí obsah látek THC v rostlinách,“ uvedla Zuzana Stránská, policejní mluvčí.

Právě obsah THC v rostlinách je jedním z rozhodujících důkazů pro nastávající soudní jednání, při němž hrozí pěstiteli, jenž rostliny piplal údajně pro vlastní potřebu, vězení až na půl roku. Počet rostlin přesáhl několikanásobně zákonem stanovené „větší než malé množství“, což je více než 5 kusů.

„Mladík obviněný z přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku svou trestnou činnost doznal,“ konstatovala mluvčí. Pěstitel je vyšetřovaný na svobodě.