Značně nepříjemný zážitek má za sebou mladá žena, která se v úterý, deset minut po devatenácté hodině večer, obrátila prostřednictvím linky 158 s žádostí o pomoc na policisty.

"K vozidlu ženy, při cestě do jednoho z příbramských nákupních center, přistoupil neznámý mladík a zabodl nůž do okénka u řidiče. Vyděšená žena se ve voze zamkla a po ujetí několika metrů od tohoto muže okamžitě kontaktovala policisty," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. 

Mladík jí ale následoval a nožem se zhruba patnácticentimetrovou čepelí jí okénko rozbil. "Nožem pak ještě mladou ženu ohrožoval, požadoval po ní peníze a následně jí donutil vůz opustit. Sám pak do auta nasedl a snažil se odjet kolem fotbalového hřiště směrem na Prahu. Tam z vozidla, které mu přestalo jet, vystoupil," popsala Suchánková. 

Vážení kamionů ve středních Čechách.
Přetížené kamiony i přívěs načerno. Policie má nové kontrolní místo u Dobrovíze

Muž na útěku ještě stačil rozbít batohem přední sklo dalšího vozu. Pod hrozbou namířené střelné zbraně a následného použití donucovacích prostředků ho velice rychle zpacifikovala hlídka příbramské policie. "Následně u něho policisté provedli orientační test na OPL a dechovou zkoušku. Pozitivní byla pouze jedna z nich, a to na alkohol, kdy mladý muž nadýchal 1,3 promile alkoholu," uzavřela policejní mluvčí. 

Policisté tak svým rychlým a profesionálním zákrokem zadrželi dvacet minut po činu teprve 19letého mladíka, kterého již kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže a z trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci.

Mladý muž byl vzhledem ke špatnému psychickému stavu umístěn do zdravotnického zařízení. V případě, že soud uzná jeho vinu, může být ohrožen trestní sazbou v rozmezí od dvou do deseti let.