Příbramským kriminalistům se ale podařilo v týdnu dopadnout dva muže, kteří se věnovali prodeji lodí a lodních motorů pocházejících ze Sázavy a Vltavy, konkrétně z přehradní nádrže Slapy, Vraného nad Vltavou a Orlíku.

„Kriminálka obvinila z podílnictví a krádeže třiatřicetiletého a o dva roky staršího muže," informovala Příbramský deník policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ten starší od loňska podle policie vykupoval kradené lodě a motory a nabízel je k prodeji na internetu. V loňském roce na sebe převedl lodní motor za čtvrt milionu korun, který odcizil mladší z mužů v Bukovanské zátoce na Orlické přehradě. V letošním roce obdobně vykoupil tři lodní motory celkem za 160 tisíc korun od jednoho muže z Prahy. „V jednom případě ho zastavila na Dobříšsku hlídka policie. Na sedadle ležel motor, který, jak se následně ukázalo, byl hlášen jako odcizený," uvedla mluvčí.

Oba výtečníci, jak policie zjistila, spolu v polovině září zamířili do kempu Popelíky, zcizili zde motorový člun i s motorem a následně ho nabízeli k prodeji. Aby ho mohli převézt, ukradl mladší ze zlodějů v Drhovech přívěsný vozík.

Při domovních prohlídkách kriminálka našla dvě lodě, tři lodní motory a přívěsný vozík. „Mladší z mužů není v oboru žádným nováčkem, byl již souzen a trestán. Nyní oběma obviněným hrozí v případě odsouzení šest měsíců až pět let pobytu za zamřížovanými okny," sdělila Schindlová.

Na této akci, která se příznačně jmenovala Neptun, příbramská policie spolupracovala s pražskou. Ta zadržela také dva muže, 25 a 34 let. Starší z nich kradl a prodával věci mladšímu kumpánovi, zásoboval i zmíněného „obchodníka" z Příbramska.

„Čtyřiatřicetiletý muž byl obviněn z krádeže, během letošního léta ukradl šest člunů s motorem a jeden lodní motor. Druhý zadržený byl obviněn z podílnictví," dodala mluvčí.