Na jednoho z posledních zákazníků rozhodně nezapomene příbramský taxikář. Šestačtyřicetiletý muž nastoupil do taxiku a za jízdy vytáhl na řidiče samurajskou dýku. Chtěl dovézt za svojí bývalou manželkou, aby si s ní vyřídil účty. Taxikář se to pomatenému muži pokoušel rozmlouvat a snažil se mu domluvit, aby se místo toho raději spojil se svým psychiatrem.

„Muž s tím nakonec souhlasil, přesto dýku neschoval a stále ji držel v ruce a měl ji namířenou na řidičovo tělo,“ uvedla k incidentu policejní mluvčí Lenka Pavlová. Taxík tedy zamířil k II. poliklinice v Příbrami. Muž s dýkou v ruce vystoupil a šel do ordinace. Tam chvíli držel v šachu lékaře se sestrou a donutil je, aby odešli do vedlejší místnosti. „Dýku stále držel v ruce, ale prý s ní nikoho v ordinaci neohrožoval,“ popsala policistka. Lékaři se nakonec podařilo násilníka přemluvit, aby mu nůž odevzdal. Mezitím zdravotní sestra zvedla telefon a volala záchranku a policii.

Policisté ani záchranáři se však už zmateného muže nedočkali. Ten se totiž vymluvil, že zapomněl v taxiku cigarety. Vyšel ven z polikliniky a do ordinace se už nevrátil. Utekl. Policie jméno pachatele zná, protože si ho stačil lékař zapsat s tím, že se podrobí vyšetření. Muž je stále na útěku a policie po něm pátrá.