Připomíná, že policisté z Příbrami pátrají po motoristech, které svou jízdou mohla bezprostředně ohrozit řidička vozu Mitsubishi ASX jedoucí směrem od Prahy na Příbram, jež v noci urazila nejméně 31,5 kilometru po dálnici v protisměru. „Řidička při průjezdu místem s dočasnou úpravou jízdních pruhů dopravními kužely, v důsledku prováděných prací na vozovce, špatně vyhodnotila místní úpravu vedení silničních pruhů – a vjela do opačného jízdního pásu ve směru na Prahu. Poté, co si uvědomila svůj omyl, pokračovala v jízdě v protisměru až na konec uvedené dálnice na 45. kilometru,“ uvedl Truxa.

Vyšetřování tragédie ve Třebichovicích. Archivní foto
Opilá dcera usmrtila autem otce. Soud ji poslal na tři roky do vězení

Z jeho údajů plyne, že ke zmiňovanému omylu došlo před úrovní Řitky na Praze-západ – a v protisměru řidička dojela až k lokalitě Háje na Příbramsku. Tam v místě, kde zatím nedostavěná dálnice končí a mění se v silnici první třídy I/4, řidička pokrčovala v jízdě už ve správním jízdním pruhu. Příliš daleko se ale nedostala. Urazila zhruba tři kilometry – a na silničním kilometru 48 ji zastavila hlídka policistů z obvodního oddělení v Milíně.

Naštěstí nedošlo k žádnému maléru – avšak stát se mohl. „Svým jednáním žena bezprostředně ohrozila zdraví a život nejméně sedmi dosud neztotožněných řidičů vozidel, jedoucích po dálnici D4 ve svém směru jízdy, které v protisměru míjela,“ konstatoval Truxa. Připomněl, že policie žádá všechny řidiče, kteří mohli být ohroženi, případně další svědky mající důkaz v podobě záznamu natočeného kamerou v autě, aby se přihlásili prostřednictvím telefonního čísla 974 879 256.