Dne 13. 8. 2015 v 15.35 hod. oznámila telefonicky na služebnu Městské policie Příbram žena z Příbrami VII, že v ulici Boženy Němcové se zdržuje skupina asi čtyř lidí, která se velmi hlučně projevuje a popíjí alkoholické nápoje. Dále uvedla, že zahlédla, jak jeden muž ze skupiny poškodil kapotu zde zaparkovaného vozidla. Do uvedené ulice se ihned dostavila hlídka MP a po příjezdu zde zastihla dva muže ve věku 38 a 39 let a dvě ženy, které obě právě ze země sbíraly prázdné plechovky od nápojů a odpadky. Strážníci si dále nedaleko této skupiny lidí všimli vozidla tov. zn. Volkswagen Passat, které mělo viditelně promáčknutou kapotu. Vzhledem k tomu, že zjištěné skutečnosti nasvědčovaly tomu, že v uvedené věci došlo ke spáchání trestného činu, přivolali strážníci hlídku Policie ČR, které celou záležitost předali za účelem dalšího vyšetřování.

Dne 13. 8. 2015 v okolo 21.00 hod. motohlídka Městské policie Příbram projížděla ulicí Politických vězňů, v Příbrami VII, když proti ní vyjelo od prodejny non stop neosvětlené vozidlo tov. zn. Škoda Octavia. Hlídka se rozhodla toto vozidlo sledovat a následovala ho do ulice Žežická. Vozidlo Škoda Octavia začalo zrychlovat a v průběhu jízdy používalo střídavě oba jízdní pruhy na silnici, přičemž ohrožovalo i protijedoucí vozidla. Před křižovatkou ulic Žežická a Rožmitálská vyjelo mimo vozovku, na pravé straně srazilo dopravní značku a zastavilo se až na chodníku, kde narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Strážníci na místo přivolali složky integrovaného záchranného systému. Dále strážníci zjistili, že vozidlo řídila čtyřiatřicetiletá žena, která byla zjevně pod vlivem alkoholu, k čemuž se i přiznala. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, které byla řidička i místo dopravní nehody předáno.

Dne 14. 8. 2015 v 15.50 hod. oznámila na tísňovou linku Městské policie Příbram žena, že v Milínské ulici, v Příbrami III, se nachází zřejmě podnapilá žena, která se hrubě chová ke svému malému chlapci. Hlídka MP po příjezdu na místo ztotožnila uvedenou osobu, kdy zjistila, že se jedná o ženu ve věku 35 let. Jmenovaná obtížně artikulovala a chovala se agresivně. Rozhodně však popírala, že by byla opilá, neboť podle jejího tvrzení vypila pouze tři malá piva. Na dotaz strážníků odmítla sdělit jméno svého malého syna. Chlapec vypadal velmi vyděšeně, plakal a nebyl schopen kvůli pláči komunikovat. Strážníci provedli u ženy dechovou zkoušku, kterou bylo prokázáno, že je značně pod vlivem alkoholu. Jelikož hlídka pojala podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolala hlídku Policie ČR, které celou věc předala.

Dne 14. 8. 2015 v 23.20 hod. v průběhu pravidelné hlídkové činnosti v Příbrami, v ulici Šachetní, zahlédla hlídka Městské policie Příbram u vjezdu na střežené parkoviště muže ležícího ve vozovce pod motocyklem, který ho zavalil. Strážníci společně s ostrahou parkoviště poskytli dotyčnému pomoc. Lékařské ošetření muž odmítl s tím, že má pouze trochu odřenou nohu. Na dotaz strážníků se jedenačtyřicetiletý muž přiznal, že před jízdou požil alkohol. Na základě zjištěných skutečností přivolali strážníci hlídku Policie ČR, která si případ převzala k dalšímu šetření.

Dne 15. 8. 2015 oznámil na služebnu Městské policie Příbram muž, že před budovou Oblastní nemocnice v Příbrami se nachází vozidlo tov. zn. Škoda Octavia, u kterého je otevřené zadní okno. Po příjezdu k nemocnici hlídka MP zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě. Jeden ze strážníků zůstal na místě a druhý se odebral do budovy nemocnice, kde vyhledal majitele vozu. Šestasedmdesátiletý muž italské národnosti se následně dostavil k vozidlu a toto si zabezpečil.

Dne 16. 8. 2015 v 01.35 hod. oznámil na tísňovou linku Městské policie Příbram muž, že v Indické restauraci v ulici Mariánské údolí, v Příbrami II, hraje velmi hlasitá hudba, čímž dochází k rušení nočního klidu. Na uvedenou adresu byly vyslány hlídky MP, kde kontaktovaly odpovědnou osobu, a to pětatřicetiletého muže, kterého upozornily, že se pouštěním hlasité hudby v nočních hodinách dopouští přestupku proti veřejnému pořádku a vyzvaly ho ke ztišení hudby. Muž se za své jednání omluvil a okamžitě zjednal nápravu. Proto strážníci vyřešili celou záležitost domluvou.

Dne 15. 8. 2015 v 17.00 hod. oznámila telefonicky na služebnu Městské policie Příbram obsluha restaurace U Havlínů, že se v jejich provozovně nachází muž, který napadá jiné hosty. Hlídka MP po příjezdu kontaktovala osobu odpovídající popisu a jejím ztotožněním zjistila, že jde o muže ve věku 34 let. Dotyčný se k napadení hostů restaurace přiznal a uvedl, že se jedná o jeho příbuzné, se kterými má nějaké rodinné spory. Strážníci se společně se shora jmenovaným vrátili do restaurace a ztotožněním napadených osob zjistili, že jde o pětatřicetiletou ženu a šestasedmdesátiletého muže. Oba shodně odmítli lékařské ošetření, ale uvedli, že chtějí podat na útočníka trestní oznámení. Strážníci tedy přivolali hlídku Policie ČR, avšak po jejím příjezdu oba poškození sdělili, že si to rozmysleli a žádné trestní oznámení podávat nebudou. Poté byl útočník vyzván k opuštění restaurace, což učinil. Zdroj: Městská policie Příbram