Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po Františku Šafářovi z Chrástu na Příbramsku a jeho desetiletém synovi Františkovi. Ten momentálně žije s matkou v Záboří na Strakonicku. Podle jihočeské policejní mluvčí Štěpánky Uhlířové končí jejich stopy ve Svitavách, kde byli naposledy spatřeni minulý čtvrtek 1. srpna.

„Chlapec byl svěřen do péče matky. Otec si jej půjčuje a zatím ho vždy v pořádku vrátil. Naposledy si jej půjčil ve středu 10. července s tím, že ho 
do neděle 4. srpna matce vrátí. To se však nestalo," uvedla mluvčí Uhlířová. Pohřešovaný František Šafář starší měří 160 centimetrů a je střední postavy. Má modré oči a krátké hnědé vlasy. Jeho syn František je drobnější štíhlé postavy a měří 110 centimetrů.

Má modré oči a krátké hnědé vlasy. Před zmizením byl viděn ve světle modrém tričku s krátkým rukávem, modrých kraťasích a bílých botaskách. S sebou měl modrý batoh s dalším oblečením – hnědými kapsáči, červenou mikinou s kapucí a tmavě modrými kraťasy s hnědým pruhem. Pokud jste uvedenou dvojici někde spatřili nebo o ní máte jakékoliv bližší informace, volejte na linku 158.